play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Katowice z pieniędzmi UNICEF-u

today24 listopada 2022

Background

Katowice otrzymały 46 milionów złotych z UNICEF-u. Na co przeznaczone będą te środki?

Pieniądze, które otrzymało miasto, przeznaczone będą na żłobki, nowe place zabaw, szczepienia ochronne, doposażenie kuchni czy wyposażenie pracowni językowych i sensorycznych.

Katowice z pieniędzmi UNICEF-u

Katowice otrzymały 46 milionów złotych z UNICEFU – agendy Organizacji Narodów Zjednoczonych zajmujących się dziećmi. Pieniądze przeznaczone będą na działania integrujące dzieci z Ukrainy z mieszkańcami Katowic. Władze nie mają wątpliwości, że jest to wyraz uznania dla wszystkich działań podjętych zarówno przez miasto, jak i mieszkańców.

-To dostrzeżenie tego wszystkiego, co zrobiliśmy – jako cała społeczność miasta Katowice – dla Ukraińców. Jeżeli to zauważono i powiedziano, że to jest dobrze wykonana praca, portfel UNICEF-u otworzył się szerzej, bo rzeczywiście jesteśmy miastem, które najwięcej tych środków uzyskało – ocenia prezydent miasta Marcin Krupa.

Jednym z ciekawszych pomysłów jest, jak przekazują urzędnicy, zatrudnienie w szkołach asystentów kulturowych.

-Ich zadaniem będzie pokazywać piękno, walory każdej z tych kultur, żeby je nawzajem akceptować. Będą zatrudnieni w szkołach i tam będą prowadzić zajęcia, na których będą przedstawiali kulturę i  będą tłumaczyli, na czym polega tolerancja, że można od siebie pięknie różnić, ale współpracować, kochać się i pomagać sobie nawzajem – dodaje naczelnik wydziału edukacji i sportu, Sławomir Witek

Pieniądze z UNICEF-u posłużą też do zaadaptowania kolejnych pomieszczeń w katowickich przedszkolach. Dzięki temu w samym tylko śródmieściu powstanie ich dodatkowo 75.

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content