play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Katowice: Zdetonował na swojej posesji ładunki wybuchowe

today24 listopada 2020

Background

Funkcjonariusze katowickiej policji zabezpieczyli materiały pirotechniczne, które posiadał 35-latek. Tuż przed interwencją policyjnych wywiadowców, pijany mężczyzna zdetonował na swojej posesji ładunki. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Do zdarzenia doszło w katowickiej dzielnicy Piotrowice. Policjanci otrzymali informację, że na jednej z posesji znajduje się namiot, w którym doszło do kilkukrotnego wybuchu materiałów pirotechnicznych. Funkcjonariusze na miejscu zastali czterech mężczyzn. Okazało się, że 35-letni właściciel posesji pił tam alkohol wraz ze swoimi znajomymi. Badanie trzeźwości wskazało, że mężczyzna miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. W rozmowie z policjantami przyznał, że odpalił trzy ładunki pirotechniczne.

Wezwania miejsce policjanci zajmujący się rozpoznaniem minersko-pirotechnicznym, a także funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Katowicach zabezpieczyli materiały o różnej masie i wielkości. Ponadto na miejscu ujawniono również nabój do broni palnej, konsolę do zdalnego odpalania ładunków pirotechnicznych, paralizator, a także lont pirotechniczny. 35-latek ze względu na swój stan upojenia alkoholowego został umieszczony w izbie wytrzeźwień. Po wytrzeźwieniu złożył wyjaśnienia. Czynności w sprawie trwają.

źródło: Policja Śląska

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content