play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Katowice: Złodziej słodyczy w rękach policji

today21 stycznia 2020

Background

Złodziej w markecie na katowickim Brynowie ukradł karton z czekoladkami i próbował z nim uciec. Amator słodkości najwyraźniej nie spodziewał się, że ten incydent został zauważony przez wychodzącego ze sklepu policjanta. Stróż prawa ruszył w pościg za złodziejem. Po chwili zatrzymał 30-latka i odzyskał skradziony towar. Mieszkańcowi Katowic grozi teraz do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w katowickiej dzielnicy Brynów. Wracający po służbie do domu policjant z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji II w Katowicach, postanowił zrobić zakupy w jednym z marketów. Kiedy wychodził już ze sklepu, zauważył wybiegającego mężczyznę, który trzymał w rękach karton z czekoladkami. Dziwne było tym bardziej to, że mężczyzna wybiegł przez „wejście”, a nie „wyjście” dla klientów sklepu. Kryminalny natychmiast zareagował i pobiegł za uciekającym złodziejem. 30-letni mieszkaniec Katowic był bardzo zdziwiony — nie tylko szybką reakcją klienta sklepu, ale również swoim pechem, kiedy okazało się, że trafił na policjanta. Jak się okazało, nie była to pierwsza wizyta 30-latka w tym markecie, gdyż wcześniej kilkakrotnie dokonał tam kradzieży artykułów spożywczych na łączną kwotę ponad 1200 zł.

Zatrzymanemu mieszkańcowi Katowic przedstawiono już zarzut kradzieży czynem ciągłym. Grozi mu za to kara do 5 lat więzienia.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content