play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Katowice: Zmiana organizacji ruchu na węźle Giszowiec. Ulica Kolista zamknięta

today4 października 2021

Background

Od dziś nastąpiły kolejne zmiany w ruchu drogowym związane z przebudową węzła Giszowiec. Zamknięta została ul. Kolista, przez co kierowcy muszą przygotować się na objazdy.

Zgodnie  informacjami przekazanymi przez Urząd Miasta Katowice dziś nastąpiło zamknięcie przejazdu ul. Kolistą, biegnącą pod wiaduktem.

Kierowcy, którzy będą chcieli przejechać z Giszowca w stronę Ochojca albo kopalni będą musieli wykorzystać ulicę Murckowską i w okolicy cmentarza komunalnego zrobić nawrotkę. Osoby, które będą chciały jechać z Ochojca w stronę Giszowca będą musiały skręcić w lewo, w ulicę Górniczego Stanu – dla Radia Piekary mówi Joanna Górska z katowickiego ratusza.

Po tygodniu ruch pod wiaduktami na ulicy Kolistej odbywać się będzie jednokierunkowo, tylko od strony kopalni i tak zwanych trzech garbów czyli ulicy 73 Pułku Piechoty. Od strony Giszowca trzeba będzie korzystać z objazdu przez Pszczyńską i Murckowską z nawrotem pod wiaduktem na Porcelanowej za cmentarzem.

Jednocześnie zostanie oddana do użytku nowo wybudowana łącznica relacji Skoczów  – Tychy spinająca dogi krajowe 81 i 86. Cały węzeł ma być gotowy w połowie przyszłego roku.

Autor: Wojciech Czaputa


0%
Skip to content