play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Katowice: zmiany przy Centrum Przesiadkowym Brynów

today12 października 2020

Background

Centrum przesiadkowe jeszcze zamknięte, choć już prawie gotowe. W Brynowie przy dawnej pętli zmieniają się jednak trasy przejazdu i rozkłady jazdy autobusów. Podstawowa nowość – przywrócone stałe trasy większości linii.

Jak informuje Zarząd Transportu Metropolitalnego (ZTM), od poniedziałku (12.10), w związku z zakończeniem kolejnego etapu budowy Centrum Przesiadkowego „Brynów” oraz przebudowy dróg dojazdowych, następują zmiany tras i rozkładów jazdy.

Na liniach autobusowych nr 9, 10, 11, 51, 296, 297, 297N i 689 przywrócone zostają stałe trasy przejazdów.

Linie nr 9, 10, 11, 296, 297, 297N i 689:
– w kierunku Piotrowic i Ochojca, po obsłużeniu przystanku „Brynów Kościuszki 01” pojadą ul. Rzepakową, do przystanku „Brynów Rzepakowa nż”.
– w kierunku centrum Katowic, po obsłudze przystanku Ochojec Wapienna 02, pojadą ulicami: Kolejową, Rzepakową, z obsługą przystanku „Brynów Rzepakowa nż”, do tymczasowego przystanku „Brynów Huberta”.

Przystanek autobusowy „Brynów Pętla” w obu kierunkach ulega likwidacji.

Linia autobusowa nr 51 w kierunku centrum Katowic, po obsłudze przystanku „Ligota Dworzec PKP” powraca na ul. Kłodnicką, z obsługą przystanków: „Ligota Rzeszótki” i „Ligota Kiepury” (przystanki jednokierunkowe), do przystanku „Brynów Huberta”.

Na liniach autobusowych nr: 13, 653, 688 i 937 w dalszym ciągu obowiązywać będą objazdowe rozkłady jazdy wprowadzone 11 maja 2020 r. Wprowadzona organizacja przejazdów obowiązywać będzie do czasu oddania do użytku węzła przesiadkowego.

źródło/mapka: ZTM

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content