play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Katowice znów staną się świątynią e-sportu. W weekend kolejny finał IEM 

today24 lutego 2021

Background

Fani e-sportu odliczają już godziny do wielkiego finału Intel Extreme Masters. W ten weekend poznamy zwycięzców rywalizacji.

Impreza, która każdego roku przyciągała tysiące fanów do katowickiego Spodka, podobnie jak przed rokiem odbędzie się bez udziału publiczności. Wszystko będzie się działo w sieci.

– Intel Extreme Masters  w tym roku jest imprezą, która już w samej nazwie ma to słowo „online” i to sugeruje, ze zawody są online. My je realizujemy od strony telewizyjnej, w studiach telewizyjnych w Katowicach i w Kolonii. Natomiast gracze, ze względów na ograniczenia covidowe grają ze swoich training house’ów, performance house’ów – tych miejsc w których na co dzień ćwiczą, trenują – mówi Radiu Piekary Aleksander Szlachetko, dyrektor Esl Gaming Polska.

Intel Extreme Masters to ważna impreza także dla miasta. Władze Katowic uważają ją za jedno z flagowych wydarzeń.

– To prestiżowe wydarzenie, które uplasowało nas jako „stolicę e-sportu” – myślę, że nie tylko w Polsce, ale i przynajmniej w Europie, jeśli nie na świecie. To największe wydarzenie e-sportowe odbywa się bowiem właśnie w Katowicach i jesteśmy z tego naprawdę dumni. To doskonała trampolina promocyjna dla miasta Katowice, pokazująca, że jesteśmy doskonałą destynacją dla wszelkich wydarzeń – takich jak szczyty ONZ, wielkie wydarzenia sportowe, które znamy z katowickiego Spodka, ale i dla wydarzeń e-sportowych – mówi Radiu Piekary wiceprezydent Katowic Waldemar Bojarun.

Jak co roku gracze mają o co walczyć, bo pula nagród to milion trzysta tysięcy dolarów.

Fot. Zdjęcie poglądowe

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content