play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Katowicki TBS wybuduje domy jednorodzinne. Spółka ogłosiła przetarg

today21 kwietnia 2021

Background

W sumie 16 domów jednorodzinnych powstać ma przy ul. Działkowej w katowickim Giszowcu. Towarzystwo Budownictwa Społecznego właśnie ogłosiło przetarg na ich budowę. Prace mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

W Katowicach systematycznie przybywa mieszkań, a swoje M coraz łatwiej mogą znaleźć całe rodziny czy osoby samotne. Miasto oferuje lokale mieszkalne w różnych dzielnicach. Kolejna inwestycja Katowickiego TBS w Giszowcu wykorzystuje fakt, że to dzielnica atrakcyjna do zamieszkania – dobrze skomunikowana, otoczona zielenią i właśnie w takich miejscach warto oferować nowe mieszkania. Szczególnie cieszy mnie fakt, że architektura budynków ma ściśle nawiązywać do historycznych zabudowań sławnego giszowieckiego „osiedla ogrodu” – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Inwestycja obejmuje budowę 16 lokali mieszkalnych wraz z infrastrukturą techniczną, budynkami garażowymi, budynkami gromadzenia odpadów oraz zagospodarowanie terenu. Każdy lokal mieszkalny będzie dwukondygnacyjny, między 80 a 90 metrów kwadratowych powierzchni. Do mieszkania będą przynależne dwa miejsca postojowe zewnętrzne lub jedno miejsce postojowe i jedno stanowisko w garażu. Każdy lokal będzie posiadał bezpośrednie wyjście do przynależnego ogródka – ich wielkość będzie zróżnicowana. Co istotne, budynki architekturą mają nawiązywać do „osiedla ogrodu” – historycznych zabudowań, z których znany jest Giszowiec. Rozpoczęcie budowy jest planowane na III kwartał tego roku, a zakończenie nastąpi pod koniec 2022r. Nowością jest fakt, że budynki zostaną sprzedane na wolnym rynku. Po zakończeniu budowy rozpocznie się procedura związana ze zbyciem nieruchomości, najprawdopodobniej w drodze licytacji – jest to pierwsza tego typu inwestycja Katowickiego TBS.

W Katowickim Towarzystwie Mieszkaniowym staramy się poszerzać ofertę lokali i włączać w nią propozycje dla różnych grup mieszkańców. Dla osób poszukujących pierwszego mieszkania lub niechcących inwestować we własne mieszkanie proponujemy wynajem w bardzo dobrym standardzie, z możliwością otrzymania dopłaty do czynszu. Dla tych, którzy są zainteresowani własnym M, zaproponowaliśmy inwestycję z dojściem do własności w budynku przy ul. Krasińskiego, który właśnie kończymy zasiedlać. Wreszcie inwestycja na Giszowcu będzie propozycją dla osób poszukujących większych przestrzeni oraz komfortu, a dzięki jej sprzedaży będziemy mogli zaoferować komfortowe mieszkania dla osób potrzebujących wsparcia – mówi Janusz Olesiński, prezes Katowickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

Budowa na Giszowcu jest ściśle powiązana z planami KTBS w zupełnie innej części miasta. Środki pozyskane ze sprzedaży lokali przy ul. Działkowej zostaną zainwestowane w rewitalizację trzech kamienic przy ul. Mariackiej, gdzie powstaną mieszkania dla seniorów, mieszkania dla absolwentów oraz mieszkanie chronione.

Od 1996 roku Katowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego sukcesywnie budowało swoje zasoby budynków mieszkalnych poprzez prowadzenie własnych inwestycji oraz modernizację i przystosowywanie do potrzeb mieszkaniowych budynków pozyskanych od byłych zakładów pracy. Aktualnie TBS Katowice ma w ofercie niemal 2,4 tys. lokali w kilku dzielnicach miasta, z czego najwięcej w Zawodziu (942).

źródło: UM Katowice 

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content