play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Wiadomości

Katowickie lodowiska po świętach będą zamknięte. Ale na razie czynne dłużej

today24 grudnia 2020

Background

Nowe rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów nakazuje zamknięcie od 28 grudnia do 18 stycznia lodowisk na Rynku oraz w Murckach. Oba obiekty cieszą się dużą popularnością. Wg szacunków, średnia liczba zainteresowanych była nawet o 100% wyższa, niż przed rokiem.

– Absolutnie rozumiemy konieczność wprowadzenia nowych regulacji. Spodziewamy się jednak, że w związku z tym w najbliższych dniach zainteresowanie lodowiskami będzie jeszcze większe, powodując, pomimo zachowania szeregu procedur, zwiększenie ryzyka zakażenia, mówi Waldemar Bojarun, wiceprezydent Katowic, nadzorujący działalność MOSiR Katowice, zarządcy lodowisk. I dalej: – Dlatego zdecydowaliśmy się wydłużyć czas dostępności obiektów(…).

Lodowiska będą otwarte od drugiego dnia świąt non stop (także w nocy) do popołudnia kolejnego dnia. Konkretnie, jeździć będzie można od 26 grudnia od godziny 9.00 do 27 grudnia do  21.00. Przez cały czas czynna będzie też wypożyczalnia sprzętu.

Równocześnie w katowickim Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji trwają prace dostosowujące funkcjonowanie ośrodka do nowego rozporządzenia, mówiącego że z obiektów sportowych będą mogli korzystać tylko sportowcy zawodowi, kadrowicze, stypendyści ministerialni oraz dzieci i młodzież , uczestnicząca we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni związek sportowy. W związku z tym ok. 75% obiektów katowickiego zarządcy trzeba będzie zamknąć.

źródło: UM Katowice

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content