play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

„Każda Puszka Cenna”. Eko-rzeźba z puszek na gliwickim Rynku

today13 października 2020

Background

„Każda Puszka Cenna”. Eko-rzeźba z puszek  stanie na gliwickim Rynku w najbliższą sobotę 17 października.  Studenci Politechniki Śląskiej w ten oryginalny sposób zwrócą uwagę gliwiczan na temat segregowania odpadów i recyklingu. W sobotnie południe między godz. 12.00 a 14.00 na Rynku odbędzie się happening „Wrzucaj puszki do żółtego”.

Eko-rzeźba z puszek na gliwickim Rynku. „Każda Puszka Cenna” to hasło, które przyświeca organizatorom akcji happeningowej oraz nazwa strony na Facebooku, na której publikowane są informacje na temat tak zwanej selektywnej zbiórki odpadów, ze szczególnym naciskiem na aluminiowe puszki. Warto pamiętać, że aluminium wrzucamy do tego samego, żółtego pojemnika na odpady, co plastik i inne tworzywa sztuczne.

Tyle teorii, a w praktyce i dla lepszego utrwalenia tej wiedzy, warto zajrzeć 17 października na Rynek. Pojawi się tam instalacja z aluminiowych puszek, której elementem konstrukcyjnym będzie żółty pojemnik na odpady.  Będzie to element międzynarodowej akcji „Every Can Counts”.

fot.pixabay.com

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content