play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Każdy może zostać aktorem – „Górny Śląsk. Zapisy czasu pandemii”

today28 stycznia 2021

Background

O tym filmie za kilka lat będzie mówił każdy. I każdy może w nim zagrać swoją rolę. Muzeum Śląskie zaprasza wszystkich chętnych do udziału w wirtualnym projekcie badawczym pod nazwą „Górny Śląsk. Zapisy czasu pandemii”.

Już dzisiaj zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w wirtualnym projekcie badawczym Działu Etnografii Muzeum Śląskiego w Katowicach, której celem jest stworzenie archiwum historii mówionej z czasów pandemii w naszym regionie.
– Naszym celem jest stworzenie takiego archiwum historii mówionej, z czasów pandemii w naszym regionie, w naszym województwie. Interesuje nas w ogóle, czy pandemia zmieniła w jakiś sposób codzienne życie Polaków – jeżeli chodzi o obszar pracy, dnia codziennego, rodziny. Jak sobie w ogóle radzimy z trudnościami życia, które spowodowała pandemia – mówi reporterowi Radia Piekary Katarzyna Hryniawska, rzecznik Muzeum Śląskiego w Katowicach.

Aby wziąć udział w projekcie należy przygotować np. wideoklip nagrany z telefonu – trwający maksymalnie 5 minut, nagrania audio bądź tekst.

– Wszystkie materiały trafią do muzealnego archiwum. Efektem końcowym ma być film złożony z nadesłanych przez uczestników projektu relacji – dodaje w rozmowie z Radiem Piekary rzecznik Katarzyna Hryniawska.
Film będzie udostępniony na stronie internetowej i w mediach społecznościowych Muzeum Śląskiego.

Materiały można przysyłać mailem na adres archiwumpandemii@muzeumslaskie.pl bądź pocztą tradycyjną: Muzeum Śląskie w Katowicach, ul T. Dobrowolskiego 1, 40-205 Katowice, dołączając do nich formularz dostępny na stronie internetowej Muzeum. 

Fot. Facebook/Muzeum Śląskie

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content