play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Zagłębie

Kazimierz w Sosnowcu przejdzie metamorfozę. Oczyszczony zbiornik, tężnia, park linowy i trampoliny

today17 lipca 2020

Background

Kolejna seria zmian w sosnowieckim Kazimierzu. W Parku im. Jacka Kuronia powstanie tężnia solankowa i park linowy. Pojawią się także trampoliny w ogrodzie jordanowskim.

Doskonale wszystkim znany zbiornik Leśna w Parku im. Jacka Kuronia zostanie oczyszczony. Pierwsze prace rozpoczną się już wkrótce. Miejski Zakładu Usług Komunalnych właśnie ogłosił wybór najkorzystniejszej oferty, a firma wyceniła prace na ok. 470 tysięcy złotych.

Staw zostanie oczyszczony, zredukowana zostanie roślinność wodna i brzegowa, kolejne rośliny zostaną nasadzone i rozebrany zostanie betonowy pomost oraz schody. Biologiczne oczyszczanie wody ma zostać przeprowadzone tylko i wyłącznie naturalnymi środkami. Efekty będą widoczne w listopadzie.

Tężnia, park linowy i trampoliny

Informowaliśmy już o tężniach solankowych, które powstaną w ramach Budżetu Obywatelskiego, ale niewiele osób wie, że w Kazimierzu powstanie też park linowy. Za inwestycję odpowiada firma Adagon, która zajmie się inwestycją w Kazimierzu jak również w Zagórzu (ul. Kępy) gdzie posadowiona zostanie druga tężnia.

Zwycięski projekt z VI edycji Budżetu Obywatelskiego uzyskał głosowaniu aż 2599 głosów mieszkańców z terenu całego miasta.

Głównym założeniem inwestycji jest budowa nowego obiektu składającego się między innymi z tężni solankowej wraz z zagospodarowaniem. Dodatkowym atutem jest stworzenie w Parku im. Jacka Kuronia bezasekuracyjnego parku linowego oraz montaż trampolin ziemnych.

W I etapie powstanie tężnia, a wraz z nią zostanie odmalowana i odrestaurowana doskonale znana figura rybki. II etap to budowa parku linowego w sąsiedztwie skateparku. Park będzie się składał z 10 atrakcji linowych. III etap to budowa trampolin zimnych w ogrodzie jordanowskim.

Koszt tężni i parku linowego w Kazimierzu to 968 tys. zł.

 

źródło/foto: UM Sosnowiec

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content