play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Rybnik

Kiedy czerwone strefy znikną z woj. śląskiego?

today11 sierpnia 2020

Background

Kiedy czerwone strefy znikną z woj. śląskiego? Jeśli trend spadkowy będzie się utrzymywać, a Ministerstwo Zdrowia uzna, że ryzyko zakażenia maleje, to pod koniec tygodnia może zostać podjęta decyzja o zluzowaniu obostrzeń w czerwonych strefach.

Przypomnijmy, w czwartek 6 sierpnia, podczas konferencji prasowej Ministerstwo Zdrowia poinformowało o wprowadzeniu specjalnych stref związanych z ilością nowych zakażeń koronawirusem w kraju. I tak Polska została podzielona na trzy kolory – zielony (strefa wolna z najmniejszą ilością nowych zachorowań na COVID-19), żółty (strefa z większą ilością nowych zachorowań na COVID-19) oraz czerwony (strefa z największą ilością nowych zachorowań na COVID-19).

W strefach czerwonych wprowadzono szereg obostrzeń, w tym te dotyczące organizacji transportu publicznego (30% miejsc siedzących i stojących) oraz wesel (maksymalnie 50 osób). Kolorem czerwonym oznaczona została między innymi Ruda Śląska, gdzie z tego powodu inaczej działa Urząd Miejski. W pomieszczaniach wydziału komunikacji i urzędu stanu cywilnego będzie mogła przebywać jedna osoba na jedno stanowisko pracy. Urząd uspokaja – wszystkie sprawy załatwimy, ale jeśli nie chcemy tracić czasu – lepiej umówić się telefonicznie.

Przedstawiciele rządu zapowiedzieli, że lista „stref” będzie aktualizowana dwa razy w tygodniu. W związku z tym, jeśli nadal w Rudzie Śląskiej i innych czerwonych strefach zachowana zostanie tendencja spadkowa, pod koniec tygodnia możliwe jest podjęcie decyzji o luzowaniu obostrzeń.

Wyznaczone przez Ministerstwo Zdrowia czerwone strefy w województwie śląskim obowiązują także w Rybniku, Pszczynie i w Wodzisławiu Śląskim.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content