play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Kiedy uczniowie wrócą do szkół? Dziś decyzja

today7 stycznia 2021

Background

Dziś decyzja w sprawie powrotu uczniów do szkół. Na razie mają zimowe ferie a w okresie pandemii pracują zdalnie. Resort Edukacji sygnalizuje po feriach najpierw powrót do nauczania stacjonarnego dla uczniów klas najmłodszych . Ale to jeszcze nie przesądzone.

Kiedy i jak uczniowie wrócą do szkół? Dziś decyzję podejmie Ministerstwo Edukacji Narodowej. Z wcześniejszych wypowiedzi ministra edukacji, Przemysława Czarnka wynika, że na początek do szkół wrócą uczniowie pierwszych trzech klas podstawówki. Warunkiem jest jednak spadek liczby zakażeń koronawirusem.

Dane nie napawają optymizmem

Dane z ostatnich dni nie napawają optymizmem w tej kwestii. Znowu nastąpił wzrost liczby zakażeń – 14 151 nowych przypadków sars cov2 i 553 zgonów w związku z covid 19. Minister edukacjji przyznał ostatnio, że jedyną szansą na szybki powrót do normalności są szczepienia na koronawirusa.

Najpierw najmłodsi potem maturzyści?

Jaki jest prawdopodobny scenariusz? W pierwszej kolejności do nauki wrócą uczniowie klas I-III szkół podstawowych, następnie uczniowie klas VIII i klas maturalnych, w kolejnym etapie pozostali uczniowie.

W przyszłym tygodniu ruszą badania nauczycieli pod kątem koronawirusa. Chętnych jest blisko 200 tysięcy osób.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content