play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Kierowca tira „wężykiem” po autostradzie A4

today7 lutego 2020

Background

Kierowca tira „wężykiem” po autostradzie A4. 52-letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego wsiadł za kierownicę tira mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. W takim stanie poruszał się po autostradzie. O sytuację powiadomił policję świadek zdarzenia.

Policjanci z Chorzowa otrzymali zgłoszenie od mężczyzny poruszającego się autostradą A4 w kierunku Katowic. Kierowca miał podejrzenia, że jadący przed nim kierujący ciężarowym Manem może być nietrzeźwy. Samochód w niekontrolowany sposób najeżdżał na sąsiednie pasy ruchu stwarzając zagrożenie dla innych. Informacja ta błyskawicznie trafił do wszystkich patroli w mieście.

Nieodpowiedzialny kierowca został namierzony przez funkcjonariuszy z autostradowej policji i natychmiast podjęli działanie uniemożliwiające kierującemu dalszą jazdę. Podejrzenia zgłaszającego potwierdziły się. Pierwsze badanie kierującego ciężarówką wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie, a kolejne już ponad 3,2 promila. Mężczyzna został zatrzymany. Stracił już prawo jazdy, a oprócz wysokiej grzywny, grożą mu jeszcze 2 lata więzienia.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content