play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Kierowcy, noga z gazu! Policyjna akcja „Prędkość”

today2 czerwca 2021

Background

Uwaga kierowcy! Noga z gazu! Miedzy innymi w Piekarach Śląskich policjanci przeprowadzą dziś prewencyjne działania „Prędkość”. Nie będzie taryfy ulgowej dla drogowych piratów.

Miedzy innymi w Piekarach Śląskich policjanci przeprowadzą akcję „Prędkość”. Dzisiejsze działania mają charakter prewencyjny. Jednak kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci rażąco przekraczający ją, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Policjanci apelują do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest między innymi w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

Nadmierna prędkość oraz niedostosowanie prędkości do sytuacji na drodze należą do głównych przyczyn niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Obrażenia ciała, jakich doznają uczestnicy wypadków, często są poważne. Niejednokrotnie są to także zdarzenia ze skutkiem śmiertelnym.

Policjanci przyjrzą się także zachowaniu pieszych. Ci od wczoraj muszą się stosować do nowych przepisów ruchu drogowego na przejściach – to miedzy innymi zakaz używania urządzeń elektronicznych w trakcie przechodzenia przez ulicę.

Źródło/fot./Śląska Policja

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content