play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Kierowcy – wkrótce utrudnienia na rondzie Jana Pawła II w Świętochłowicach!

today21 lipca 2020

Background

To największa inwestycja drogowa realizowana obecnie w Świętochłowicach. Nabiera rozpędu przebudowa ulicy Metalowców. Drogowcy lada dzień pojawią się także na rondzie Jana Pawła II w dzielnicy Zgoda.

Zakres prowadzonych prac jest szeroki – potwierdza Radiu Piekary wiceprezydent Sławomir Pośpiech. Dodaje, że oprócz gruntownej przebudowy drogi wraz z rondem im. Jana Pawła II w dzielnicy Zgoda, wyremontowany zostanie także przejazd kolejowy. To dzięki porozumieniu z świętochłowicką firmą ArcelorMittal Polan.

Prace drogowe mają potrwać do końca sierpnia. Wcześniej, bo w dniach od 25 do 30 lipca na ruchliwym zazwyczaj rondzie im. św. Jana Pawła II będzie przeprowadzana wymiana nawierzchni. Wiąże się to z utrudnieniami i objazdami dla kierowców. Możliwość przejazdu przez rondo będą miały pojazdy poruszające się ulicą Wojska Polskiego w kierunku Rudy Śląskiej. Ponadto drożny cały czas pozostanie łącznik dla ruchu kierującego się z ulicy Śląskiej w ulicę Wojska Polskiego w kierunku Centrum. W pierwszym etapie przejazd zostanie utrzymany północną stroną ronda. Aby dostać się do Centrum z okolic Centrum Kultury Śląskiej lub Rudy Śląskiej zostanie wytyczony objazd ulicami Ceramiczną i Śląską.

 

 

Fot: UM Świętochłowice

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content