play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Kierunek Malediwy! Czyli co czyni Katowice Airport wyjątkowym

today18 marca 2021

Background

Malediwy w zasięgu Śląska. W tym roku rusza kolejny egzotyczny kierunek z lotniska w Pyrzowicach. Warto zaznaczyć, że takie połączenia czynią pyrzowickie lotnisko wyjątkowym w skali kraju.

Każdy kto marzy o azjatyckim raju musi jednak chwilę poczekać, bo pierwszy samolot wystartuje za kilka miesięcy:

– Rośnie siatka dalekodystansowych, bezpośrednich połączeń z Katowice Airport. Właśnie w sprzedaży pojawiły się wakacje na Malediwach z wylotem z pyrzowickiego lotniska. Połączenie wystartuje 3 listopada i realizowane będzie raz w tygodniu do 5 kwietnia 2022. Połączenie obsługiwane będzie największym samolotem we flocie PLL LOT – szerokokadłubowym Boeingiem 787 w wersji 9. W tej wersji Dreamliner zabiera na pokład 294 pasażerów – mówi reporterowi Radia Piekary Piotr Adamczyk, rzecznik prasowy Katowice Airport i dodaje, że egzotyczne kierunki zyskują na Śląsku na popularności:

– Malediwy to już czwarty dalekodystansowy, bezpośredni kierunek, który pojawił się w tym roku w siatce połączeń pyrzowickiego lotniska. Warto podkreślić, że Katowice Airport, to aktualnie jedyne polskie lotnisko regionalne, które w ofercie posiada bezpośrednie, dalekobieżne trasy czarterowe.

Pomimo uruchamiania nowych kierunków, lotnisko w Pyrzowicach cały czas musi się mierzyć z kryzysem w branży lotniczej spowodowanym koronawirusem. Kolejne miesiące to gigantyczne spadki liczby odprawionych pasażerów.

 

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content