play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Lokalni kieszonkowcy zatrzymani!

today23 lipca 2020

Background

Dwóch 57- latków regularnie okradało przypadkowych przechodniów na Śląsku i Małopolsce. Z kradzieży kieszonkowych zrobili sobie stałe źródło dochodu. Wpadli na gorącym uczynku.

Do seryjnych kradzieży kieszonkowych dochodziło na terenie województwa śląskiego i małopolskiego. Policjanci nad schwytaniem złodziei pracowali od początku roku. Wczoraj udało się ich zatrzymać na gorącym uczynku.

Jeden z mężczyzn wpadł na dworcu kolejowym w Katowicach. Ukradł kobiecie wsiadającej do pociągu portfel z pieniędzmi i dokumentami. Zanim pokrzywdzona zorientowała się, że została okradziona, złodziej był już w rękach policjantów. Kilkadziesiąt minut później, także w Katowicach, wpadł jego kompan. Mężczyźni, działając wspólnie i w porozumieniu, dokonywali kradzieży w autobusach, pociągach i w zatłoczonych miejscach, a skradzionymi kartami płatniczymi wypłacali pieniądze z bankomatów. Z kradzieży uczynili sobie stałe źródło dochodu. Usłyszeli 35 zarzutów. Najbliższe 3 miesiące spędzą w tymczasowym areszcie.
Policjanci apelują o zachowanie ostrożności i czujność w środkach transportu publicznego, a także miejscach skupisk ludzi.

Źródło: Policja Śląska

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content