play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Kilka tysięcy złotych dla mieszkańców Bytomia, którzy wymienią piece

today20 stycznia 2021

Background

Likwidacji bytomskich kopciuchów ciąg dalszy. Trwają przygotowania do uruchomienia kolejnej edycji Programu Ograniczenia Niskiej Emisji. Przeznaczono na to 1,5 miliona złotych.

W lutym rozpocznie się nabór wniosków o dofinansowanie. Będą je mogli pozyskać mieszkańcy Bytomia, którzy zdecydują się wymienić nie ekologiczne źródło ciepła – na przykład stary piec węglowy, na system ogrzewania gazem, olejem opałowym lub energią elektryczną. Dofinansowanie będzie też przysługiwać mieszkańcom, którzy podłączą się do miejskiej nitki ciepłowniczej.

– kwoty dofinansowań są zróżnicowane. Mieszkańcy którzy będą chcieli wymienić piec węglowy na kocioł gazowy mogą ubiegać się o dotacje w wysokości 7200 złotych, natomiast mieszkańcy, którzy zdecydują się na montaż układu fotowoltaicznego mogą się ubiegać o dotację maksymalnie 9ooo złotych – mówi reporterowi Radia Piekary Małgorzata Węgiel Wnuk z Urzędu Miasta w Bytomiu.

W tym roku na walkę z wysoką emisją bytomski magistrat pozyskał 1,5 miliona złotych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Pozwoli to na wymianę około 170 nie ekologicznych źródeł energii.

Efekt ubiegłorocznej edycji programu to 220 podpisanych umów na kwotę blisko czterech milionów złotych.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content