play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Kilogramy narkotyków w zamrażarce. Dilerzy zatrzymani

today5 stycznia 2021

Background

Cztery kilogramy narkotyków trzymali między innymi w zamrażarce. Dwie osoby z Dąbrowy Górniczej – 22u i 30latkowie – zatrzymani przez tamtejszych policjantów.

Mieli amfetaminę, marihuanę oraz substancje psychotropowe. I to bardzo dużo – łącznie ponad cztery kilogramy. Za dużo jak na własny użytek, stąd dwóch mieszkańców Dąbrowy Górniczej trafiło do aresztu.

Narkotyki w zamrażarce i na półce z jedzeniem

W mieszkaniu jednego z nich mieli niemal cały zestaw nielegalnych substancji. W zamrażarce trzymali blisko trzy kilo amfetaminy, w różnych puszkach pochowane było blisko 100 gramów suszu marihuany oraz przeszło 700 gramów amfetaminy. To nie wszystko, w szafce kuchennej, między solą, pieprzem a chlebem, znaleziono blisko 400 gramów substancji psychotropowej. Gdyby to wszystko udało się upłynnić, mogliby na tym zarobić ćwierć miliona złotych.

Areszt a potem więzienie

Podejrzani zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu, a narkotyki zostały przekazane do laboratorium kryminalistycznego. Na podstawie zebranych materiałów dowodowych, dilerzy usłyszeli zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków. Policja i prokuratura wnioskowały o tymczasowe aresztowanie podejrzanych. Sąd przychylił się i zadecydował, że najbliższe 3 miesiące podejrzani spędzą za kratkami. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content