play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Kina studyjne Silesia Film szykują się do wznowienia działalności

today12 czerwca 2020

Background

Kina studyjne Silesia Film szykują się do wznowienia działalności. „Małe kobietki” w Kinoteatrze Rialto, „Nasz czas” w Światowidzie, w Kosmosie – „Kłamstewko”, a w raciborskim Bałtyku i żywieckim Janosiku – „Hejter” – to między innymi te filmy będzie można zobaczyć w weekend otwarcia w kinach Silesia Film, które w piątek, 19 czerwca ruszają z pierwszymi seansami po spowodowanej epidemią przerwie. Na sali kinowej podczas seansu widzom udostępniona będzie nie więcej niż połowa liczby miejsc na sali. Miejsca będą nienumerowane i powinny być zajmowane naprzemiennie, z zachowaniem jednego wolnego miejsca między widzami. Podczas przebywania w kinie – zarówno w holu, jak i podczas seansu – obowiązkowe będzie zakrywanie ust i nosa maseczką, zachowanie odpowiedniego dystansu w kolejce do kasy kina oraz dezynfekcja rąk.

Kina studyjne Silesia Film szykują się do wznowienia działalności. Kino Kosmos, Kino Światowid i Kinoteatr Rialto w Katowicach, Kino Bałtyk w Raciborzu i Kino Janosik w Żywcu w piątek, 19 czerwca wracają do grania po trzymiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19. Wprawdzie w szczególnych, podyktowanych wymogami bezpieczeństwa warunkach, ale już niebawem znów będzie można zasiąść w sali kinowej i obejrzeć film na dużym ekranie swojego ulubionego kina studyjnego. Weekend otwarcia przypada na 19-21 czerwca.

W weekend otwarcia (19-21.06) na ekranach znajdą się filmy, które zwyciężyły w plebiscycie prowadzony ma Facebooku Silesia film.  I tak w Kosmosie zobaczymy „Kłamstewko” Lulu Wang, „Matthias i Maxime” Xaviera Dolana, „Salę samobójców. Hejter” Jana Komasy i „Prawdę” Hirokazu Koreedy. Światowid pokaże „Nędzników” Ladja Ly oraz premierowo i przedpremierowo: „Nasz czas” Carlosa Reygadasa, „Siłę ognia” Olivera Laxe’a i „Jestem REN” Piotra Ryczko. W Kinoteatrze Rialto będzie można obejrzeć „Małe kobietki” Grety Gerwig oraz „Co przyniesie jutro” Williama Nicholsona. W raciborskim Bałtyku najwięcej głosów dostały: „Sala samobójców. Hejter” Jana Komasy i „Dżentelmeni” Guy’a Ritchiego, a w Janosiku – „Sala samobójców. Hejter” oraz „Prawda”. Dodatkowo w repertuarze weekendu otwarcia Kina Bałtyk i Kina Janosik znajdziemy również filmową propozycję dla dzieci – animację „Naprzód”. Bilety na wszystkie seanse w weekend otwarcia w kinach Silesii Film będą w specjalnej cenie 13 zł. Kasy czynne już od 15 czerwca

Działanie kin Silesii Film i udział w seansach filmowych będzie odbywać się w szczególnych warunkach oraz z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, zgodnie z wytycznymi opublikowanymi przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Na sali kinowej podczas seansu widzom udostępniona będzie nie więcej niż połowa liczby miejsc na sali. Miejsca będą nienumerowane i powinny być zajmowane naprzemiennie, z zachowaniem jednego wolnego miejsca między widzami. Podczas przebywania w kinie – zarówno w holu, jak i podczas seansu – obowiązkowe będzie zakrywanie ust i nosa maseczką, zachowanie odpowiedniego dystansu w kolejce do kasy kina oraz dezynfekcja rąk. Szczegółowe wytyczne znajdą się w regulaminie oraz na tablicach informacyjnych umieszczonych w każdym z kin.

Jednocześnie, zgodnie z zaleceniami, Silesia Film zachęca widzów, aby korzystali z formy zakupu biletów online, za pośrednictwem strony Filmowa.net. Sprzedaż biletów online ruszy w poniedziałek, 15 czerwca.

fot. zdjęcie poglądowe pixabay com

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content