play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Kina studyjne Silesia Film szykują się do wznowienia działalności

today12 czerwca 2020

Background

Kina studyjne Silesia Film szykują się do wznowienia działalności. „Małe kobietki” w Kinoteatrze Rialto, „Nasz czas” w Światowidzie, w Kosmosie – „Kłamstewko”, a w raciborskim Bałtyku i żywieckim Janosiku – „Hejter” – to między innymi te filmy będzie można zobaczyć w weekend otwarcia w kinach Silesia Film, które w piątek, 19 czerwca ruszają z pierwszymi seansami po spowodowanej epidemią przerwie. Na sali kinowej podczas seansu widzom udostępniona będzie nie więcej niż połowa liczby miejsc na sali. Miejsca będą nienumerowane i powinny być zajmowane naprzemiennie, z zachowaniem jednego wolnego miejsca między widzami. Podczas przebywania w kinie – zarówno w holu, jak i podczas seansu – obowiązkowe będzie zakrywanie ust i nosa maseczką, zachowanie odpowiedniego dystansu w kolejce do kasy kina oraz dezynfekcja rąk.

Kina studyjne Silesia Film szykują się do wznowienia działalności. Kino Kosmos, Kino Światowid i Kinoteatr Rialto w Katowicach, Kino Bałtyk w Raciborzu i Kino Janosik w Żywcu w piątek, 19 czerwca wracają do grania po trzymiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19. Wprawdzie w szczególnych, podyktowanych wymogami bezpieczeństwa warunkach, ale już niebawem znów będzie można zasiąść w sali kinowej i obejrzeć film na dużym ekranie swojego ulubionego kina studyjnego. Weekend otwarcia przypada na 19-21 czerwca.

W weekend otwarcia (19-21.06) na ekranach znajdą się filmy, które zwyciężyły w plebiscycie prowadzony ma Facebooku Silesia film.  I tak w Kosmosie zobaczymy „Kłamstewko” Lulu Wang, „Matthias i Maxime” Xaviera Dolana, „Salę samobójców. Hejter” Jana Komasy i „Prawdę” Hirokazu Koreedy. Światowid pokaże „Nędzników” Ladja Ly oraz premierowo i przedpremierowo: „Nasz czas” Carlosa Reygadasa, „Siłę ognia” Olivera Laxe’a i „Jestem REN” Piotra Ryczko. W Kinoteatrze Rialto będzie można obejrzeć „Małe kobietki” Grety Gerwig oraz „Co przyniesie jutro” Williama Nicholsona. W raciborskim Bałtyku najwięcej głosów dostały: „Sala samobójców. Hejter” Jana Komasy i „Dżentelmeni” Guy’a Ritchiego, a w Janosiku – „Sala samobójców. Hejter” oraz „Prawda”. Dodatkowo w repertuarze weekendu otwarcia Kina Bałtyk i Kina Janosik znajdziemy również filmową propozycję dla dzieci – animację „Naprzód”. Bilety na wszystkie seanse w weekend otwarcia w kinach Silesii Film będą w specjalnej cenie 13 zł. Kasy czynne już od 15 czerwca

Działanie kin Silesii Film i udział w seansach filmowych będzie odbywać się w szczególnych warunkach oraz z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, zgodnie z wytycznymi opublikowanymi przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Na sali kinowej podczas seansu widzom udostępniona będzie nie więcej niż połowa liczby miejsc na sali. Miejsca będą nienumerowane i powinny być zajmowane naprzemiennie, z zachowaniem jednego wolnego miejsca między widzami. Podczas przebywania w kinie – zarówno w holu, jak i podczas seansu – obowiązkowe będzie zakrywanie ust i nosa maseczką, zachowanie odpowiedniego dystansu w kolejce do kasy kina oraz dezynfekcja rąk. Szczegółowe wytyczne znajdą się w regulaminie oraz na tablicach informacyjnych umieszczonych w każdym z kin.

Jednocześnie, zgodnie z zaleceniami, Silesia Film zachęca widzów, aby korzystali z formy zakupu biletów online, za pośrednictwem strony Filmowa.net. Sprzedaż biletów online ruszy w poniedziałek, 15 czerwca.

fot. zdjęcie poglądowe pixabay com

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content