play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Kino samochodowe w Chorzowie. Ruszy już wkrótce

today21 maja 2020

Background

Do Chorzowa wracają wydarzenia kulturalne! W niedzielę 24 maja na parkingu przy ulicy Cichej odbędzie się projekcja filmu „La La Land” w reżyserii Damiena Chazelle’a. Widzowie obejrzą go w bezpiecznych warunkach, siedząc we własnych samochodach.

 

Po wielotygodniowym paraliżu spowodowanym epidemią koronawirusa, stopniowo znoszone są kolejne ograniczenia dotyczące między innymi organizacji wydarzeń kulturalnych. Dzięki temu możliwe stało się uruchomienie kin plenerowych i samochodowych. Na ruch ten decydują się kolejne miasta w Polsce, a jedna z pierwszych projekcji będzie miała miejsce w Chorzowie.

– Już od jakiegoś czasu przygotowywaliśmy się do zorganizowania kina samochodowego, jednak do tej pory nie było takiej możliwości. Teraz się to zmieniło, dzięki czemu możemy przejść od planowania do realizacji – mówi Marta Jakubczyk, dyrektor Centrum Integracji Międzypokoleniowej.

Pierwszy pokaz zaplanowano na niedzielę, 24 maja. Na ekranie będzie można zobaczyć „La La Land” – nagrodzony sześcioma Oscarami i siedmioma Złotymi Globami film w reżyserii Damiena Chazelle’a z brawurowymi rolami Ryana Goslinga i Emmy Stone. Ten przepełniony muzyką romans opowiada o losach początkującej aktorki Mii i muzyka jazzowego Sebastiana, pomiędzy którymi rodzi się płomienne uczucie. Dzięki miłości udaje mi się wyprowadzić swoje kariery na prostą. Realizując swoje marzenia, zaczynają jednak mieć coraz mniej czasu dla siebie nawzajem.

Projekcja rozpocznie się o godzinie 21.00, a na parking będzie można wjeżdżać już od 20.00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Widzowie powinni przed, w trakcie oraz po pokazie, pozostawać w samochodzie – dopuszczone są jedynie auta osobowe – i będą zobowiązani do zakrywania ust i nosa maseczką lub przyłbicą ochronną przez cały okres, w którym będą mieli uchylone okno w pojeździe oraz podczas przebywania poza pojazdem.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content