play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Kino Światowid i kino Amok już działają! Wirtualnie…

today22 maja 2020

Background

Kino Światowid i kino Amok już działają! Wirtualnie…Oba studyjne kina dołączyły do platformy MOJEeKINO.PL, którą prowadzi Stowarzyszenie Kin studyjnych. Nie wychodząc z domu, za cenę kinowego biletu, można obejrzeć ambitne produkcje, których próżno szukać w repertuarze kin komercyjnych.  Repertuar będzie cyklicznie zmieniany i wzbogacany o spotkania z twórcami, warsztaty, pokazy edukacyjne, a nawet festiwale filmowe. 

Kino Światowid i kino Amok już działają! Wirtualnie… W czwartek, 21 maja ruszyło długo wyczekiwane przez widzów największe na świecie wirtualne kino – platforma kin studyjnych MOJEeKINO.PL. To wyjątkowe miejsce w sieci, które w dobie spowodowanego epidemią koronawirusa zastoju umożliwi kinom zachowanie niepowtarzalnej więzi, jaką tworzą z widzami w swoich tradycyjnych przestrzeniach. Do innowacyjnego projektu przyłączyło się ponad 40 kin z artystycznym repertuarem z całego kraju, w tym również Kino Światowid w Katowicach i kino Amok w Gliwicach.

Na MOJEeKINO.PL na początek będzie można wybierać spośród blisko 60 filmów w 14 kategoriach. Znajdziemy tam filmy m.in. filmy obyczajowe, biograficzne, komedie, dramaty, kino familijne, animacje, filmy muzyczne czy dokumenty. Ilość filmów będzie systematycznie wzrastać, a repertuar – podobnie jak w kinie tradycyjnym – będzie cyklicznie zmieniany i wzbogacany o spotkania z twórcami, warsztaty, pokazy edukacyjne, a nawet festiwale filmowe – najbliższy – Wiosna Filmów – startuje już 29 maja. Część filmów wyświetlanych będzie z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących. Ceny biletów – od 10 zł do 18 zł – w zależności od filmu.

Filmy możecie oglądać w swoim ulubionym kinie: można wybrać je przy zakupie biletu na konkretny film, można również wybrać swoje ulubione kino już na początku – klikając w tym celu na zakładkę „KINA” i wybierając kino, które lubimy. Każde z kin ma możliwość przygotowania swojego własnego repertuaru i filmowych rekomendacji dla widzów, co sprawia, że zachowuje ono swój indywidualny charakter i kinową unikatowość.

Kino Światowid w Katowicach przygotowało swój unikatowy repertuar i filmowe polecenia. Znajdziemy wśród nich „Biały, biały dzień” (2019) Hlynura Palmasona, nominowany do Oscara® dokument Binga Liu „Jutro albo pojutrze” (2018) czy portugalski „Towar” (2018) z Michaliną Olszańską albo prezentowaną w ramach pokazu specjalnego 22 maja „Asystentkę” (2019) Kitty Green, ale także filmowe rekomendacje wybrane z myślą o stałych bywalcach innych kin studyjnych Instytucji Filmowej Silesia Film.

Miłośników tematyki górskiej, z której słynie Kinoteatr Rialto, zainteresuje z pewnością biograficzny dokument „Dreamland” (2018) poświęcony Maciejowi Berbece, a fanom Rialtowej Sceny Muzycznej Kino Światowid proponuje dokument „Kult. Film” (2019).

Widzom zainteresowanych klasyką kina – stałym bywalcom Kina Kosmos, ale i Klubu Konesera w raciborskim Kinie Bałtyk czy Klubu Filmowego w żywieckim Janosiku – Światowid przypomina biograficzny dokument o jednym z najważniejszych współczesnych reżyserów – „Michael Haneke. Zawód: reżyser” (2013) oraz niezwykły obraz „Twarze. Plaże” (2017), w którym reżyserska ikona francuskiej Nowej Fali – Agnès Varda łączy siły z młodym francuskim artystą i razem przemierzają francuskie peryferie dokumentując ginące mikroświaty.

Światowid nie zapomniał również o najmłodszych widzach – w ofercie MOJEeKINO.PL znajdziemy wiele ciekawych pozycji filmowych dla dzieci, które rekomenduje katowickie kino, w tym wszystkie zekranizowane odcinki serii „Basia”.

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content