play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Slajder Pilne

Kłęby dymu znów w Bytomiu. Pali się przy Piłsudskiego

today21 stycznia 2021

Background

Wczoraj przy Witczaka, dziś przy Piłsudskiego doszło do pożaru w budynku wielorodzinnym. Pali się dach oraz pomieszczenia na najwyższej kondygnacji kamienicy.

Gorący i to dosłownie czas dla strażaków z Bytomia. Gaszą kolejny już pożar budynku. Znów zapaliły się pomieszczenia na najwyższym piętrze. Ogień objął też fragment dachu budynku przy Piłsudskiego.

Ewakuowano uczniów

Na miejsce wezwano strażaków. Ci ewakuowali dziewięciu lokatorów kamienicy. Ta stoi tuż obok budynku szkoły, stąd sprawdzono także pobliską podstawówkę. – Uczniowie, nauczyciele oraz personel wyszli przed naszym przybyciem. To pięćdziesięcioro pięcioro uczniów oraz dorośli. Z tego budynku w którym jest pożar ewakuowaliśmy dziewięć osób -sześcioro dzieci i trójkę dorosłych. Szkołę sprawdziliśmy i wykonaliśmy pomiary. Nie stwierdziliśmy zagrożenia – mówi Radiu Piekary Wojciech Krawczyk z bytomskiej straży pożarnej.

Trwa gaszenie

Na miejscu z ogniem walczy trzynaście zastępów strażaków. – To pożar trudny. Tak jak wczoraj, trzeba rozebrać te nadpalone części drewnianego dachu i gasić – dodaje Krawczyk.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content