play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Polska

Klerycy śląskiego seminarium wolontariuszami w szpitalu tymczasowym

today25 listopada 2020

Background

Klerycy śląskiego seminarium wolontariuszami w szpitalu tymczasowym. 15 kleryków Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach zgłosiło się do pomocy w szpitalu tymczasowym dla chorych na COVID-19, który powstaje w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

Klerycy śląskiego seminarium wolontariuszami w szpitalu tymczasowym. Do wolontariatu w tym szczególnym czasie zachęcił abp Wiktor Skworc. – Nie ma przeszkody, abyście na ten apel o zaangażowanie wolontaryjne odpowiedzieli pozytywnie, gdyby była taka potrzeba, w pełnej wolności. Dzisiaj musimy być solidarni z wszystkimi potrzebującymi, zwłaszcza chorymi. To dzisiaj są ubodzy, którym możemy pomóc – powiedział metropolita podczas spotkania w seminarium. – Ta posługa to konkretny sposób, aby odnaleźć się w trudnej dla wszystkich sytuacji pandemii, która odwróciła do góry nogami praktycznie całe nasze życie. Konkretne otwarcie się i zaangażowanie na rzecz drugiego człowieka, szczególnie tego potrzebującego, to ważny element seminaryjnej formacji i przygotowania do kapłaństwa – powiedział ks. Tomasz Wojtal rzecznik archidiecezji katowickiej.

W ramach tzw. formacji ludzkiej klerycy śląskiego seminarium podejmują się różnych  zadań i posług charytatywnych. M. in. zanoszą obiady starszym i samotnym mieszkańcom miasta, odwiedzają chorych, podopiecznych domu dziecka czy innych charytatywnych instytucji niosących pomoc. Stanowi to integralną część formacji do kapłaństwa. Nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie rozpocznie się wolontariat w szpitalu tymczasowym. Wszystko będzie zależało od tego, jak będzie rozwijała się sytuacja epidemiczna w naszym regionie i od kiedy w szpitalu zaczną pojawiać się pacjenci.

Foto: Szymon Grieger / WŚSD/https://archidiecezjakatowicka.pl/

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content