play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Kłobuck: Bezdomna Niemka spędziła noc w lesie w Miedźnie. Wyziębiona 67-latka trafiła do szpitala

today23 grudnia 2021

Background

Zima jest trudnym czasem dla wszystkich bezdomnych. Przekonała się o tym 67-letnia Niemka, która mieszkała w prowizorycznym schronieniu w środku lasu. Na szczęście w porę zareagowali kłobuccy policjanci.

Coraz niższe temperatury są w szczególności dotkliwe dla osób bezdomnych. Często w okresie zimowym dochodzi do przykrych wydarzeń, kiedy tracą one zdrowie, a nawet życie na skutek wychłodzenia.

W ubiegły wtorek dzielnicowi z kłobuckiej policji kontrolowali miejsca, w których zazwyczaj przebywają bezdomni. Funkcjonariusze około 9.00 dotarli do prowizorycznego schronienia w środku lasu. Korzystała z niego 67-letnia Niemka. Spędziła w nim noc z poniedziałku na wtorek. Policjanci odnaleźli ją w stanie wyziębienia. Gdyby nie rutynowa kontrola, to wszystko najpewniej zakończyłoby się jej śmiercią. Bezdomną przewieziono do szpitala, w którym obecnie przebywa.

Kobieta jest dobrze znana lokalnym mundurowym. Już od kilku lat policja wspólnie z OPS-em oraz urzędnikami gminy Mieźdzno starali się jej pomóc. Powiadomione zostały służby konsularne, a także rodzina bezdomnej. Jej członkowie wielokrotnie przyjeżdżali do Polski i chcieli zabrać Niemkę do jej ojczyzny. 67-latka za każdym razem odrzucała pomoc i wracała na teren powiatu kłobuckiego.

Autor: Wojciech Czaputa


0%
Skip to content