play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Kłobuck: Jechała pijana samochodem. Dwa razy w ciągu jednego dnia

today16 kwietnia 2020

Background

Policjanci z kłobuckiej drogówki zatrzymali do kontroli osobowe renault, którym kierowała 56-latka, mająca w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Kilka godzin później tę samą kierującą zatrzymał dzielnicowy. Oprócz jazdy na „podwójnym gazie”, mieszkanka gminy Opatów odpowie za złamanie przepisów związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Surowe konsekwencje czekają 56-letnią mieszkankę gminy Opatów, która naruszyła zarówno przepisy kodeksu karnego, jak i dotyczące zakazu przemieszczania się.

Policjanci z kłobuckiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującą renault, której styl jazdy wskazywał, że może być nietrzeźwa. Po przebadaniu kobiety na alkomacie okazało się, że miała w organizmie prawie 2 promile alkoholu.

Tego samego dnia, kilka minut po godzinie 18, w miejscowości Opatów, dzielnicowy zauważył jadący podejrzanie samochód. W związku z tym policjant zatrzymał auto do kontroli. Za kierownicą siedziała ta sama kobieta. Tym razem 56-latka „wydmuchała” ponad 2 promile.

Mieszkanka gminy Opatów została zatrzymana przez kłobuckich stróżów prawa i trafiła do policyjnego aresztu. Następnego dnia kobieta usłyszała zarzuty. Oprócz więzienia, grozi jej wysoka grzywna i wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. 56-latka była już karana za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Zarówno podczas pierwszej, jak i drugiej kontroli 56-latka naruszyła również przepisy dotyczące zakazu przemieszania się. Mundurowi o zaistniałej sytuacji poinformowali Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kłobucku, który nałożył na nią karę administracyjną.

O losie nietrzeźwej kierującej zdecyduje teraz prokurator i sąd.

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content