play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Kłobuck: Zaatakował ratowników medycznych. Odpychał ich i bił pięściami

today7 lutego 2020

Background

Zaatakował ratowników medycznych. 46-letni mężczyzna rzucił się z pięściami na udzielających mu pomocy ratowników medycznych. Podejrzany usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej oraz uszkodzenia ciała funkcjonariuszy publicznych. Za popełnione przestępstwo grozi mu kilkuletni pobyt w więzieniu.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 1 lutego, w miejscowości Zajączki Pierwsze w gminie Krzepice. Zgodnie z ustaleniami policji, dwóch mężczyzn spożywało razem alkohol, kiedy jeden z nich przewrócił się, w wyniku czego doznał kontuzji. Drugi z mężczyzn wezwał  na miejsce karetkę pogotowia. Podczas próby udzielenia pomocy, poszkodowany zaatakował ratowników medycznych. Na miejsce zdarzenia wezwani zostali policjanci, którzy zatrzymali agresora.

Po nocy spędzonej w policyjnej celi, usłyszał on zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej oraz uszkodzenia ciała funkcjonariuszy publicznych. Podejrzany nie potrafił wyjaśnić motywów swojego zachowania. Co więcej, to nie pierwsza taka sytyuacja 46-latka, wobec czego będzie odpowiadał jako recydywista. O dalszym losie zatrzymanego zadecyduje prokurator i sąd.

Na wniosek kryminalnych z krzepickiego komisariatu oraz częstochowskiego prokuratora, sąd tymczasowo aresztował 46-letniego mężczyznę na dwa miesiące.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content