play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Kłopoty z rejestracją na szczepienie także w Piekarach. Wstrzymano rejestrację 80+

today22 stycznia 2021

Background

W Piekarach Śląskich trzeba było wstrzymać rejestrację dla osób po 80 roku życia. To przykład problemów z systemem rejestrowania seniorów do szczepienia przeciw COVID 19.

Od rana przekonujemy się, że mimo zapewnień rządu, że rejestracja przebiegnie sprawnie, nie wszystko działa zgodnie z planem. Na podstawie komunikatu NFZ 20 stycznia zawieszono rejestrację osób po 80 roku życia, by dać możliwość zapisania się kolejnej grupie seniorów – tych po siedemdziesiątce. Warto zapoznać się z informacjami na temat rejestracji w poszczególnych punktach szczepień. W Piekarskim Centrum Medycznym można to zrobić wyłącznie telefonicznie.

-W naszej poradni zapisy na szczepienia odbywają się w godzinach 7:30-11:00 od poniedziałku do piątku, ale wyłącznie telefonicznie. Chciałabym tylko wspomnieć, że w Piekarach Śląskich, tych punktów populacyjnych jest w ogóle 5. My jesteśmy jednym z nich – mówi reporterowi Radia Piekary Joanna Opara – koordynator do spraw szczepień w Piekarskim Centrum Medycznym.

Jak mówi koordynator – wytyczne i plany zapisów zmieniają się praktycznie każdego dnia, a wynikają z ograniczenia przez firmę Pfizer dostaw szczepionek do naszego kraju.

-Organizacyjnie jesteśmy przygotowani – schematy przygotowane, harmonogramy przygotowane, chęci są. Natomiast musimy poczekać i obserwować to co dzieje się w kraju. Jesteśmy uzależnieni od tego, czy otrzymamy szczepionki na dany tydzień – dodaje w rozmowie z Radiem Piekary Joanna Opara.

Należy oczekiwać, że sytuacja w systemie masowego szczepienia Polaków przeciw COVID19 poprawi się, kiedy ustabilizuje się poziom dostaw szczepionek do naszego kraju. 

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content