play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Knurów: Nowa Izba Przyjęć w szpitalu

today7 kwietnia 2021

Background

Nowoczesne pomieszczenia dla oczekujących w szpitalu w Knurowie. Placówka otrzymała kolejne pieniądze. Tym razem okrągły milion złotych pójdzie na przebudowę Izby Przyjęć oraz na podjazd dla karetek pogotowia.

Przywożące pacjentów karetki musiały parkować kawałek od szpitala, a oczekujący gnieździli się w starych pomieszczeniach. Teraz się to zmieni. Rusza remont kolejnych pomieszczeń szpitala w Knurowie.

Nowa Izba Przyjęć

Do tej pory karetki przywożące pacjentów musiały parkować w oddaleniu od Izby Przyjęć – a po zakończeniu inwestycji będą podjeżdżać pod same drzwi. Oczekujący na wizytę pacjenci będą korzystać z nowoczesnych, klimatyzowanych i wentylowanych pomieszczeń. Poprawi się również obsługa pacjentów ze szczególnymi potrzebami, zaplanowano bowiem system udogodnień ułatwiających samodzielne korzystanie z infrastruktury szpitalnej osobom mającym problemy z poruszaniem się oraz innymi niepełnosprawnościami. Duży zakres wszystkich zadań stanowią roboty związane z poprawą bezpieczeństwa w placówce, w szczególności zabezpieczenia przeciwpożarowe.

To już kolejne prace

To kolejne już prace w lecznicy. W ubiegłym roku zmodernizowano Pracownię Endoskopii a w marcu rozpoczęła się przebudowa Oddziału Chirurgii. – Dzięki temu do końca przyszłego roku, kiedy to zaplanowane jest zakończenie tych prac, dalszej poprawie ulegnie infrastruktura Szpitala w Knurowie – informuje starosta gliwicki Waldemar Dombek.

Łącznie Powiat Gliwicki otrzymał z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych 18 297 215 zł.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content