play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Knurów: Ukradł puszkę z datkami na chore dziecko

today24 kwietnia 2020

Background

Ukradł puszkę z datkami na chore dziecko. To sytuacja z Knurowa, gdzie mężczyzna wszedł do lokalu gastronomicznego i ukradł skarbonkę na datki dla chorego dziecka. Moment kradzieży zarejestrował monitoring. Jeszcze tego samego popołudnia sprawca został zatrzymany przez knurowskich policjantów.

Do kradzieży doszło 23 kwietnia około godziny 13.00. Mężczyzna skorzystał z chwili nieuwagi personelu i zabrał wystawioną na stoliku metalową puszkę o wymiarach 25x25x12 cm. O fakcie została poinformowana policja, która zatrzymała sprawcę o godzinie 16.20.

Podczas składania wyjaśnień przed policjantami, 39-latek przyznał się do kradzieży. Wskazał też miejsce, gdzie, jak twierdził, ukrył skarbonkę. Miało to być miejsce przy garażach, w okolicy ulic Klasztornej i Koziełka. Niestety, we skazanym miejscu skrzynki nie odnaleziono. Przy mężczyźnie znaleziono jedynie 60 zł. Według szacunków, w puszce z datkami charytatywnymi na leczenie chłopca „Przyjaciele Franka” znajdowało się około 1000 złotych.

Policja apeluje do osób posiadających jakąkolwiek wiedzę na temat zaginionej skarbonki i znajdujących się w niej datków, o kontakt z knurowskimi policjantami pod całodobowym numerem telefonu 47 859 05 00.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content