play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Kobieta leżała przed blokiem. Do czego doszło?

today8 sierpnia 2022

Background

Kobieta leżała przed blokiem. O zaistniałej informacji powiadomiono policjantów, którzy przyjechali na interwencję. Okazało się, że ważna była szybka reakcja.

Osoba leżąca bezwładnie przed budynkiem czy w innym miejscu niekoniecznie musi być pijana czy pod wpływem innych środków odurzających. Czasem warto zainteresować się jej losem, bo może na przykład chorować na cukrzycę. Do takiej sytuacji doszło kilka dni temu w Jaworznie.

Kobieta leżała przed blokiem i potrzebowała pomocy medycznej

Do opisywanego zdarzenia doszło w miniony piątek, około godziny 20.00 przy ulicy Klonowej w Jaworznie. Tamtejsi policjanci zostali skierowani na interwencję związaną z kobietą, która miała leżeć przed blokiem. Gdy przybyli na miejsce, znaleźli poszkodowaną i w pierwszej kolejności sprawdzili, czy żyje. Z kobietą nie było kontaktu, nie reagował na żadne bodźce, miał niską temperaturę ciała i drżenie mięśni. Konieczna była profesjonalna pomoc medyczna.

Policjanci za pośrednictwem dyżurnego wezwali na miejsce pogotowie, a mieszkańcy pobliskiego bloku dostarczyli wodę, słodycze i zimny okład. Mundurowi nie mają wątpliwości, że gdyby nie reakcja świadków, mogłoby dojść do nieszczęścia:

Gdyby nie zdecydowane działania jaworznickich policjantów i mieszkańców bloku przy ulicy Klonowej ta historia mogłaby skończyć się tragicznie. Pamiętajmy, że powinnością każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę i sytuacje kryzysowe. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy mogą potrzebować naszej pomocy. Nie wahajmy się. Dzwońmy pod numer 997 lub 112.– czytamy na stronie jaworznickiej policji

Kobieta trafiła pod opiekę lekarzy, a jej życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content