play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Ruda Śląska

„Kochają Rudą Faunę”. Uczniowie rudzkich szkół pomagają zwierzakom

today17 lutego 2021

Background

Oni kochają Rudą Faunę. Sześć rudzkich szkół bierze udział w akcji charytatywnej, której celem jest pomoc zwierzakom ze schroniska.

Chodź inicjatywa, przez I liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Rudzie Śląskiej, organizowana jest po raz dziewiąty – to w tym roku zmieniono jest formę. Trwa akcja „Kocham Rudą Faunę”.

– W związku z tym, że sytuacja „covidowa” przenosi niejako nasze działania do Internetu, pojawił się pomysł adopcji wirtualnej schroniskowego zwierzaka. Wszystkie szkoły, które wraz z nami pomagają Rudzkiej Faunie zostaną rodzinami adopcyjnymi wybranego psa czy kota – mówi Radiu Piekary wyjaśnia Ewa Chromik, koordynatorka akcji i nauczycielka w I Liceum Ogólnokształcącym w Rudzie Śląskiej.

Oprócz wirtualnej adopcji schronisko można tez wspierać materialnie:

– Jeśli chodzi o pomoc rzeczową, to w tej chwili schronisku najbardziej potrzeba transporterów dla zwierząt, w różnych rozmiarach, środków dezynfekujących i środków czystości. Nasza akcja ma na celu uwrażliwianie młodych ludzi na potrzeby innych istot żyjących – dodaje w rozmowie z reporterem Radia Piekary Ewa Chromik z rudzkiego I LO.

W ramach akcji „Kocham Rudą Faunę” po raz pierwszy uczniowie młodszych klas uczestniczą ponadto w zajęciach języka polskiego z udziałem psiego terapeuty.

– Uważam, że takie zajęcia pomogą uczniom wyrównać deficyty powstałe w wyniku nauki zdalnej, których istnienie niestety potwierdzają nauczyciele – podsumowuje nauczycielka Ewa Chromik.

Akcja „Kocham Rudą Faunę” potrwa do końca lutego.

 

 

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content