play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Ruda Śląska

„Kochają Rudą Faunę”. Uczniowie rudzkich szkół pomagają zwierzakom

today17 lutego 2021

Background

Oni kochają Rudą Faunę. Sześć rudzkich szkół bierze udział w akcji charytatywnej, której celem jest pomoc zwierzakom ze schroniska.

Chodź inicjatywa, przez I liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Rudzie Śląskiej, organizowana jest po raz dziewiąty – to w tym roku zmieniono jest formę. Trwa akcja „Kocham Rudą Faunę”.

– W związku z tym, że sytuacja „covidowa” przenosi niejako nasze działania do Internetu, pojawił się pomysł adopcji wirtualnej schroniskowego zwierzaka. Wszystkie szkoły, które wraz z nami pomagają Rudzkiej Faunie zostaną rodzinami adopcyjnymi wybranego psa czy kota – mówi Radiu Piekary wyjaśnia Ewa Chromik, koordynatorka akcji i nauczycielka w I Liceum Ogólnokształcącym w Rudzie Śląskiej.

Oprócz wirtualnej adopcji schronisko można tez wspierać materialnie:

– Jeśli chodzi o pomoc rzeczową, to w tej chwili schronisku najbardziej potrzeba transporterów dla zwierząt, w różnych rozmiarach, środków dezynfekujących i środków czystości. Nasza akcja ma na celu uwrażliwianie młodych ludzi na potrzeby innych istot żyjących – dodaje w rozmowie z reporterem Radia Piekary Ewa Chromik z rudzkiego I LO.

W ramach akcji „Kocham Rudą Faunę” po raz pierwszy uczniowie młodszych klas uczestniczą ponadto w zajęciach języka polskiego z udziałem psiego terapeuty.

– Uważam, że takie zajęcia pomogą uczniom wyrównać deficyty powstałe w wyniku nauki zdalnej, których istnienie niestety potwierdzają nauczyciele – podsumowuje nauczycielka Ewa Chromik.

Akcja „Kocham Rudą Faunę” potrwa do końca lutego.

 

 

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content