play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Koleje Śląskie: Akcja „Kolej na Ferie” powraca

today7 stycznia 2020

Background

Wraca akcja „Kolej na Ferie”. W czasie ferii dzieci i młodzież będą mogli podróżować Kolejami Śląskimi całkowicie bezpłatnie. Oferta obowiązuje od 11 do 26 stycznia 2020 roku, w czasie ferii uczniów z województwa śląskiego.

Zasady są analogiczne jak w roku ubiegłym. Aby móc za darmo podróżować naszymi pociągami, wystarczy podczas kontroli zamiast biletu okazać ważną legitymację szkolną. Warto przypomnieć, że podczas ubiegłorocznej edycji „Kolei na ferie” jej uczestnicy pokonali łącznie ponad 9,3 mln kilometrów. To tak, jakby 230 razy okrążyli Ziemię na wysokości równika.

Oferta dotyczy uczniów szkół podstawowych, licealnych, techników i szkół branżowych. Z bezpłatnych przejazdów mogą korzystać również najmłodsi – w tym wypadku wystarczy posiadać dokument potwierdzający wiek. Warto pamiętać, że dzieci do czwartego roku życia podróżują naszymi pociągami bezpłatnie przez cały rok.

Promocja obejmie swoim zasięgiem wszystkie linie obsługiwane przez Koleje Śląskie, jedynym wyjątkiem są pociągi specjalne Ornak do Zakopanego, które są wyłączone z akcji w całej relacji. Nowością w ramach akcji jest przy tym możliwość wybrania się pociągiem Kolei Śląskich bezpłatnie… za granicę. W tym roku promocja będzie bowiem obejmować również połączenia do Bohumina. Do dyspozycji młodych podróżników są też nasze całkowicie nowe połączenia do Kluczborka.

 

Źródło: Koleje Śląskie

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content