play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Koleje Śląskie zmieniają taryfę. Ceny biletów wzrosną

today6 maja 2021

Background

Pandemia i rosnące koszty przewozów – to motywatory zmian w cenniku Kolei Śląskich. Teraz kilometrówka ma być ujednolicona, jesienią pojawią się nowe oferty. Zmiany w taryfie będą też oznaczały, że za bilety na przejazd Kolejami Śląskimi zapłacimy nieco więcej.

Szykują się zmiany w taryfie Kolei Śląskich. Jedno jest pewne – taniej nie będzie. Choć nie wszystkie bilety podrożeją. Średnio ceny mają wzrosnąć o 13%:

– Zmiana taryfy ma na celu przede wszystkim wprowadzenie prostej taryfy kilometrowej oraz wdrożenie atrakcyjnych ofert, które zachęcą pasażerów do podróżowania Kolejami Śląskimi. Wprowadzenie rozwiązań, które mają na celu uproszczenie tej taryfy przewozowej, będzie się odbywało w dwóch etapach. Pierwsza faza zmian wchodzi w życie w dniu 10 maja, druga we wrześniu. Cały proces globalnie, powinien zakończyć się w 2022 roku – mówi Radiu Piekary Tomasz Musioł, rzecznik Kolei Śląskich.

A zmiany w taryfie przewoźnika mają obejmować przede wszystkim korektę taryfy kilometrowej:

– Główną i jednocześnie pierwszą ze zmian w tym całym systemie zmian taryfy jest dążenie do wprowadzenia jednolitej stawki kilometrowej oraz korekta ofert liniowych. Podczas drugiego etapu – we wrześniu – nastąpi wprowadzenie najbardziej atrakcyjnych ofert dedykowanych naszym różnorodnym odbiorcom: seniorom, rodzinom, małym grupom, a także wprowadzenie wysokich rabatów za przejazdy poza szczytem – dodaje rzecznik Tomasz Musioł

Powodem wzrostu cen są rosnące koszty spółki, w tym te związane z pandemią koronawirusa.

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content