play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Piekary Śląskie

Kolejna ofiara koronawirusa z Piekar Śląskich!

today21 października 2020

Background

W środę Ministerstwo zdrowia poinformowało o kolejnym rekordowym przyroście zakażonych koronawirusem – 10 040 osób. Tylko w województwie śląskim odnotowano 1 008 przypadków. W całej Polsce zmarło 130 osób, w tym 13 bez chorób współistniejących.

Od pewnego czasu Ministerstwo Zdrowia nie podaje już wieku, płci oraz miejsca zgonu ofiar SARS-CoV-2. Jednak z informacji, jakie podaje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach wynika, że z powodu koronawirusa w bytomskim szpitalu zmarła 80-letnia mieszkanka Piekar Śląskich.

Pozostałe odnotowane zgony z woj. śląskiego (na dzień 21.10.2020), zmarli: w szpitalu w Katowicach 74-letnia kobieta z Chorzowa; w szpitalu w Bielsku-Białej 80-letni mężczyzna z powiatu wodzisławskiego; w szpitalu w Cieszynie: 83-letni mężczyzna z powiatu cieszyńskiego; w szpitalu w Bytomiu zmarła 80-letnia kobieta z Piekar Śląskich; w szpitalu w Częstochowie zmarli: 79-letni mężczyzna z powiatu częstochowskiego i 85-letni mężczyzna z powiatu pszczyńskiego; w szpitalu w Raciborzu zmarli: 76-letnia kobieta z Rybnika i 69-letni mężczyzna z Sosnowca; w szpitalu w Rybniku zmarli: 68-letni mężczyzna z Bytomia, 66-letnia kobieta z powiatu raciborskiego i 91-letni mężczyzna z Gliwic; w szpitalu w Gliwicach 68-letni mężczyzna z Knurowa; w szpitalu w Jastrzębiu-Zdroju 83-letni mężczyzna z Rudy Śląskiej; w szpitalu w Zawierciu 65-letni mężczyzna z powiatu zawierciańskiego.

Od początku epidemii w województwie śląskim potwierdzono 32 688 przypadków zakażenia koronawirusem.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content