play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Wiadomości

Kolejna pomoc dla przedsiębiorców. Rząd wdraża tarczę 2.0

today26 listopada 2020

Background

Tarcza finansowa 2.0 a w niej kolejna pomoc na czas pandemii dla przedsiębiorców. Wsparcie będzie zależne od spadku obrotów i w całości bezzwrotne jeśli zostaną spełnione określone warunki. Założenia tarczy przedstawił dziś premier Mateusz Morawiecki.

Dzisiaj wdrażamy tarcze 2 0. Patrzymy przede wszystkim na te branże które są najbardziej dotknięte. To mniej więcej 40 branż takich jak gastronomia ale także przewozy, także hotelarstwo, turystyka, turystyka zimowa, letnia nie miała takich obrotów jak w poprzednich latach. Te obroty były niższe o kilkanaście procent. Teraz pewnie będą niższe o więcej niż kilkanaście procent. Ale to również kultura, rozrywka – to są także ważne części gospodarki.

Premier wylicza, że to około 40 miliardów złotych, w tym 3 miliardy idą dla mikrofirm, 5 miliardów dla małych firm i 27 miliardów dla średnich i większych przedsiębiorstw. Wśród rodzajów form wsparcia polskich biznesów znalazły się dotacje bezzwrotne dla mikrofirm, świadczenia postojowe, zwolnienia czy zwolnienia ze składek Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content