play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Kolejne 5 osób z woj. śląskiego z koronawirusem. Znamy miasta

today22 marca 2020

Background

Kolejne 5 osób z woj. śląskiego z koronawirusem! Kolejne dane spływają do nas z Ministerstwa Zdrowia. Przed chwilą opublikowano informację o kolejnych 11 zakażeniach, z czego 5 z nich dotyczy województwa śląskiego.

Mamy 11 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z województwa śląskiego, po 2 osoby z województw pomorskiego i zachodniopomorskiego oraz po 1 osobie z województw warmińsko-mazurskiego i podkarpackiego.

W komunikacie poinformowano również o śmierci 37-letniej pacjentki:

Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Poznaniu zmarła 37-letnia kobieta, która trafiła do szpitala w stanie ciężkim ze współistniejacymi chorobami. Czekamy na diagnozę lekarzy co do przyczyn śmierci.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem wynosi obecnie 547 przypadków, z czego 5 było śmiertelne. W województwie śląskim potwierdzono już 61 przypadków zakażeń. 

W swoim domu, w izolacji, przebywa młoda kobieta, która zakaziła się od osoby ze swojego otoczenia. Jej stan zdrowia jest dobry. Kobieta jest pod nadzorem inspektorów sanitarnych w Tychach. Podobnie jest w przypadku kobiety w sile wieku, która także, decyzją lekarza chorób zakaźnych, może leczyć się w domu.

Do szpitala w Częstochowie zgłosił się mężczyzna w sile wieku, u którego wystąpiły objawy koronawirusa. Mężczyzna wrócił z Anglii. Jego stan zdrowia jest dobry.

Jako dobry ocenił także stan zdrowia lekarz zakaźnik, do którego zgłosiła się kobieta w sile wieku po tygodniowej kwarantannie w domu. Kobieta była wcześniej w Austrii. Jest pod nadzorem powiatowej stacji sanitarnej w Gliwicach.

W szpitalu w Bytomiu, na oddziale zakaźnym, hospitalizowany jest z kolei mężczyzna w sile wieku, który także powrócił z Austrii. Inspektorzy sanitarni ustalają wszystkie osoby, z którymi zakażeni mieli kontakt i nakładają na nie kwarantannę.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content