play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Kolejne fiasko w rozmowach związkowców z zarządem PGG. Szykują się następne blokady dostaw węgla

today12 stycznia 2022

Background

Kolejne fiasko w rozmowach związkowców z zarządem PGG. Drugie mediacyjne spotkanie nie przyniosło oczekiwanego porozumienia. Następny dialog odbędzie się jutro w Warszawie, a tymczasem na kopalniach trwa referendum.

Zgodnie z zapowiedzią dziś o 12.00 rozpoczęło się kolejne spotkanie górniczych związkowców z przedstawicielami zarządu Polskiej Grupy Górniczej. Mimo obecności mediatora, podobnie jak ostatnio rozmowy zakończyły się niepowodzeniem. Strony podpisały protokół rozbieżności.

– Zakończyliśmy mediacje w obecności pani mediator. Spisaliśmy protokół rozbieżności, podpisaliśmy go i robimy dalej swoje. Na kopalniach idzie dalej referendum ono się kończy jutro rano. Będziemy znali pewnie około południa jego wyniki. Harmonogram pozostałych działań pozostaje bez zmian – mówił naszej reporterce szef górniczej Solidarności Bogusław Hutek.

Przedstawiciele związkowców otrzymali także zaproszenie na kolejne spotkanie, które odbędzie się jutro w Warszawie. Nastawienie strony górniczej jest raczej sceptycznie i nic nie zapowiada, żeby jutrzejsze wydarzenie zmieniło aktualny stan rzeczy.

– Oczywiście ja deklaruje za siebie, pewnie koledzy też, że jedziemy jutro na rozmowy do Warszawy. Nie wiem po co, ale pewnie będziemy się tam spotykać z innymi związkami, które są w sztabie i decydować o dalszych działaniach – spekuluje Hutek.

Przypomnijmy, że jednocześnie trwa referendum w sprawie strajku,  a także protesty zgodnie z ustalonym harmonogramem. Jeżeli strony nie osiągną porozumienia, to związkowcy zapowiadają ponowne zablokowanie dostaw węgla. Akcja ma rozpocząć się docelowo w poniedziałek.

Więcej na temat aktualnej sytuacji w górnictwie możecie usłyszeć w dzisiejszej Rozmowie Dnia Marcina Zasady, którą znajdziecie TUTAJ.

fot. Solidarność Górnicza Facebook

Autor: Wojciech Czaputa


0%
Skip to content