play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Kolejne inwestycje PKP PLK. Powstanie 150-metrowy most na Wiśle

today12 marca 2021

Zmiany na kolei nie tylko w rozkładzie. Dzięki realizowanym przez PKP PLK inwestycjom co jakiś czas zwiększa się komfort podróżnych na trasach w naszym regionie.

Wygodniej i szybciej będzie się teraz jeździło pociągiem z Czechowic-Dziedzic do Zebrzydowic. Od niedzieli będzie dostępny wyremontowany odcinek trasy Czechowice – Dziedzice – Zabrzeg:

– Zmodernizowano 7 obiektów inżynieryjnych, w tym wiadukt nad DK1 w Czechowicach i most nad rzeką Iłownicą. Prace obejmowały wymianę torów, sieci trakcyjnej oraz rozjazdów. Wykonawca zaangażował ponad 250 pracowników i kilkadziesiąt maszyn. Osiągniętym już efektem na linii z Czechowic-Dziedzic do Zebrzydowic jest zwiększenie sprawności i dostępności kolei.  Pociągiem od 14 marca pojedziemy do Chybia i Zebrzydowic. Podróżni skorzystają też z nowego peronu w Zabrzegu – tłumaczy reporterowi Radia Piekary Katarzyna Głowacka z biura prasowego PKP PLK.

To nie koniec prac na trasie do Zebrzydowic:

– Do końca roku zaplanowano przygotowanie drugiego peronu i podziemnego przejścia dla pieszych. Będą też kontynuowane roboty przy drugim torze na trasie Czechowice – Zabrzeg. Kolejny etap prac to przebudowa na odcinku Czechowice – Goczałkowice-Zdrój. Zaplanowano wymianę torów, sieci trakcyjnej oraz urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Na nowej konstrukcji 150-metrowego mostu nad Wisłą ułożone będą tory i zamontowana sieć trakcyjna. Na stacje Czechowice-Dziedzice budowany jest nowy peron – dodaje w rozmowie z Radiem Piekary Katarzyna Głowacka z PKP PLK.

Efektem całej inwestycji będą sprawniejsze podróże na trasie z Katowic do Zebrzydowic i w Beskid Śląski. Składy pasażerskie pojadą z prędkością do 160 km/h, a towarowe do 120 km/h.

Fot. PKP PLK S.A.

Autor: Redaktor


0%
Skip to content