play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Kolejne mobilne punkty szczepień na Śląsku. Staną w Myszkowie i Wiśle

today1 czerwca 2021

Background

Kolejne mobilne punkty szczepień będą funkcjonować w województwie śląskim. Staną w Myszkowie i Wiśle. Wszyscy zainteresowani z aktywnym e-skierowaniem mogą zaszczepić się bez wcześniejszego umawiania się – potrzebny jest tylko dowód osobisty potwierdzający tożsamość.

Tym razem w Myszkowie i Wiśle staną mobilne punkty szczepień powszechnych przeciw COVID-19. Wszyscy zainteresowani z aktywnym e-skierowaniem mogą zaszczepić się bez wcześniejszego umawiania się – potrzebny jest tylko dowód osobisty potwierdzający tożsamość.

 – W ten sposób wychodzimy ze szczepieniami wprost do mieszkańców. Mamy nadzieję, że takie udogodnienie, jak możliwość zaszczepienia się podczas spaceru czy załatwiania spraw urzędowych sprawi, że coraz więcej osób odpowiedzialnie weźmie udział w Narodowym Programie Szczepień – podkreśla wojewoda śląski Jarosław Wieczorek. – Liczymy, że z tej akcji szczepień skorzystają także turyści odwiedzający Wisłę w długi weekend czerwcowy – dodaje wojewoda.

 Mobilne punkty szczepień powszechnych staną:

– w środę /2 czerwca/ w godzinach od 11:00 do 19:00 w Myszkowie przy ul. Pułaskiego 6,

– w piątek /4 czerwca/ w godzinach od 11:00 do 19:00 w Wiśle obok Urzędu Miejskiego przy pl. Bogumiła Hoffa.

 W obu punktach pacjenci będą szczepieni jednodawkową szczepionką firmy Johnson&Johnson. W sumie przygotowano pół tysiąca dawek: 200 dawek w Myszkowie i 300 dawek w Wiśle. Szczepić będą wyłącznie osoby uprawnione oraz przeszkolone, a przed szczepieniem pacjent przejdzie standardową kwalifikację.

Przypomnijmy, że to nie pierwsza taka akcja w naszym regionie. Już wcześniej w trakcie majówki działał tymczasowy punkt w Parku Śląskim. Akcja cieszyła się sporym zainteresowaniem, a zaszczepionych w pierwszych trzech dniach maja zostało 3120 mieszkańców. Z kolei w miniony weekend przy Stadionie Śląskim dostępny był mobilny punkt, w którym kibice biorący udział w Drużynowych Mistrzostwach Europy w Lekkoatletyce też mogli się zaszczepić.

źródło: ŚUW 

 

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content