play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Kolejne niewybuchy! Tym razem pod Raciborzem

today31 marca 2021

Background

Dwa znaleziono pod Bielskiem – teraz policja mówi o kolejnych niewybuchach. Tym razem wykopanych w Ponięcicach i Nędzy pod Raciborzem.

Najpierw okolice Bielska- Białej a teraz okolice Raciborza. Policjanci i wojskowi saperzy mają dziś mnóstwo pracy. Zaleziono kilka niewybuchów z czasów Drugiej Wojny Światowej.

Na polu i w lesie

Podczas prac polowych spod lemiesza rolnikowi wyłonił się pocisk moździerzowy. Siedem kolejnych niewybuchów znaleźli w ściółce pod Nędzą pracownicy leśni. W obu przypadkach na miejsce skierowani zostali policjanci przeszkoleni z zakresu rozpoznania minersko-pirotechnicznego, którzy wstępnie potwierdzili, że są to pamiątki z okresu II wojny światowej.

Część pocisków na poligon

Zabezpieczono oba miejsca. Pociski z Ponięcic zostały już zabrane przez saperów, te spod Nędzy mają trafić na poligon jeszcze dzisiaj.

Pocisk to nie zabawka

Policjanci ostrzegają, że takich przedmiotów pod żadnym pozorem nie wolno dotykać ani przenosić! Liczące kilkadziesiąt lat, skorodowane niewypały mogą być bardzo niebezpieczne. Każde dotknięcie lub próba przemieszczenia takiego pocisku może zakończyć się tragedią. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę. Przypominają również o niezwłocznym zgłaszaniu takich znalezisk Policji.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content