play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Wiadomości

Kolejne nowe obiekty na modernizowanej DK 44 w Tychach. Czas na przejścia podziemne

today14 lutego 2020

Background

Pierwsze przejście podziemne, jakie powstało w ramach prowadzonej w Tychach modernizacji drogi krajowej 44, właśnie zostało oddane do użytku. To dobra wiadomość dla pieszych, rowerzystów oraz kierowców.

Nowe przejście zaliczyło odbiór techniczny i w piątek, 14 lutego, zostało oddane do użytku. Obiekt powstał w rejonie ul. Długiej i przebiega pod ul. Oświęcimską (DK44). Od tej pory piesi i rowerzyści, aby dostać się na druga stronę drogi, będą korzystać z podziemnego tunelu.
W tunelu wybudowano chodnik z kostki brukowej o szerokości 1,5 m., a także wyznaczono dwukierunkową ścieżkę dla rowerzystów o szerokości 2,5 m. Wszystko po to, by zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców, poprawić płynność ruchu i do minimum ograniczyć ryzyko wypadków na ruchliwej trasie.

W ramach inwestycji powstaje jeszcze jedno przejście podziemne, które zlokalizowane jest w rejonie ul. Kościelnej. Na jego uruchomienie trzeba jednak poczekać do chwili aż zakończą się prace przy budowie nowego układu drogowego.

Chodzi tu o dokończenie przebudowy ul. Głównej w rejonie bezkolizyjnego węzła łączącego DK44 z ulicami Mysłowicką, Kościelną i Główną, który docelowo rozdzieli ruch lokalny od tranzytowego. Od grudnia, kierowcy mogą już korzystać z nowego fragmentu trasy DK44, który częściowo przebiega górą obiektu. Dodatkowo na całym odcinku trasy głównej droga została kompleksowo zmodernizowana: ułożono docelową nawierzchnie ścieralną oraz wykonano oznakowanie pionowe i poziome.

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Wartość inwestycji zgodnie z umową o dofinansowanie projektu to ok. 132 mln zł, z czego 85% wydatków kwalifikowanych stanowi dofinansowanie z UE. Koniec inwestycji? W czerwcu br.

źródło: MZUiM Tychy, foto: MP-Mosty SA

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content