play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Kolejne oddziały Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego w nowej lokalizacji

today22 stycznia 2020

Background

Zmieniła się lokalizacja pierwszych oddziałów Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego, które mieściły się przy ul. Szpitalnej, a od teraz znajdować się będą przy ul. Zegadłowicza 3. Wśród nich m.in. Oddział Neurologii i Oddział Udarowy.

Do nowej lokalizacji przeniesione zostały: Oddział Neurologii, Oddział Udarowy, Pracownie EEG, EMG oraz Pracownia Dopplerowska. Jest to początek zmian organizacyjnych, które zapowiedział niedawno Szpital i które są pierwszym etapem utworzenia Centralnego Szpitala Miejskiego.

Oddział Neurologii tymczasowo znajduje się na I piętrze budynku przy ul. Zegadłowicza. Natomiast Oddział Udarowy zlokalizowano w nowoczesnych pomieszczeniach OIOMU na parterze budynku. Z budynku przy ul. Szpitalnej przeniesione zostały także Pracownie EEG (Elektroencefalografia), EMG (Elektromiografia) oraz Pracownia Dopplerowska.

– Przeprowadzka to duże przedsięwzięcie dla szpitala, ale zmiany te umożliwią maksymalne wykorzystanie potencjału naszej placówki. Podział oddziałów na dwa budynki, który miał miejsce dotychczas, był utrudnieniem dla pacjentów i pracowników oraz wiązał się z wyższymi kosztami działalności. Budynek przy ul. Zegadłowicza daje szansę na zlokalizowanie oddziałów leczniczych w większym, nowocześniejszym budynku, wyposażonym w nowy, specjalistyczny sprzęt medyczny – wskazuje Dariusz Skłodowski, prezes Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego Sp. z o. o.

 

Źródło: UM Sosnowiec

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content