play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Kolejne przejście podziemne w Sosnowcu zostanie wyremontowane

today23 stycznia 2020

Background

Kolejne przejście podziemne w Sosnowcu zostanie wyremontowane. Tym razem mowa o przejściu w rejonie Placu Świerka i popularnych „plastrów miodu” (ul. 3 maja, Piłsudskiego, Dęblińska). Prace remontowe zostały już zlecone firmie wykonawczej.

Przejście podziemne, o którym mowa, jest jednym z największych w mieście. W ramach remontu zostaną zainstalowane trzy duże windy pozwalające nie tylko na swobodne przedostanie się z jednej strony ulicy na drugą osobom z niepełnosprawnościami, ale również na przewóz rowerów.

Oprócz przejścia w rejonie Placu Ćwierka przebudowane zostaną również dwa inne przejścia – pod rondem Czesława Uznańskiego (al. Mireckiego, Stara, Piłsudskiego – wykonawca Silesia Invest) oraz przy Parku Sieleckim (3 Maja, Żeromskiego, wykonawca AMBET Sp. z o.o. – lider konsorcjum). Przebudowa pochłonie łącznie prawie 13 mln zł.

– Wszystkie przejścia będą objęte nadzorem kamer monitoringu miejskiego, a także zostaną wyposażone w urządzenia umożliwiające osobom niepełnosprawnym korzystanie z przejścia. Nowością będzie system głośników umożliwiający komunikowanie się operatorów miejskiego monitoringu z osobami znajdującymi się w przejściu podziemnym. Po raz pierwszy w mieście, na poręczach przy schodach, pojawią się oznaczenia w języku Braille’a, wskazujące kierunek po wyjściu z przejścia.  Mieszkańców z pewnością ucieszy fakt, że wybudujemy toaletę publiczna przy przebudowanym przejściu w Parku Sieleckim – tłumaczy Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

 

Źródło: www.sosnowiec.pl

/zdjęcie poglądowe

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content