play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Kolejne remonty w Parku Śląskim. Jest umowa na modernizację alei Łani

today31 sierpnia 2021

Background

Zarząd Parku Śląskiego  podpisał umowę na modernizację  alei Łani oraz nawierzchni parkingu przy Alei Dojazdowej. Wykonawcą została firma, która ma cztery miesiące na realizację zadania. Koszt inwestycji to niespełna milion zł.

Aleja Łani zyska nową nawierzchnię na odcinku od Alei Gwiazd do Alei Klonowej. Wykonawca wykorzysta masą bitumiczną na łącznej powierzchni 5230 m2. Firma DROGOPOL ma za zadanie wyremontowanie nawierzchni jezdni do szerokości ok. 6 metrów, dokona także umocnień poboczy, wykorzystując w tym celu kruszywo kamienne. Obecnie aleja w niektórych miejscach wymaga już naprawy,  co w dużej mierze wywołały rozrastające się korzenie drzew.

Jeśli chodzi o parking przy Alei Dojazdowej, to wymaga on naprawy. Nawierzchnie z frezu asfaltowego są uszkodzone na skutek nie tylko użytkowania ale również na rozrastające się korzenie drzew. Remont objąć ma obszar o powierzchni 3350 m2. Podobnie jak w przypadku Alei Łani na parkingu pojawi się masa bitumiczna, a pobocza zostaną umocnione.

To kolejna ważna inwestycja po gruntownej przebudowie Alei Harcerskiej, Klonowej czy ścieżek spacerowych przy Alei Różanej, którą zrealizujemy w ramach kompleksowej modernizacji ciągów komunikacyjnych na terenie Parku Śląskiego – mówi Agnieszka Bożek, prezes Parku Śląskiego. – Dzięki wykonanym pracom znacząco poprawia się komfort korzystania z alejek parkowych, którymi przecież każdego dnia spacerują lub poruszają się na rowerach tysiące osób – dodaje.

Aleja Łani jest bardzo uczęszczana, prowadzi m.in. do dwóch znanych restauracji i do Galerii Rzeźby Śląskiej i zaliczana jest do arterii stanowiącej trzon komunikacyjny Parku Śląskiego. Zaznaczyć należy, że inwestycja ta nie spowoduje żadnego zagrożenia dla obecnej tu flory i fauny.

Od dziś, czyli od momentu podpisania umowy, wykonawca ma tydzień na przejęcie placu budowy. Termin realizacji inwestycji upływa za kolejnych 120 dni. Całkowity koszt prac wynosi niemal 980 tys. zł brutto.

źródło: Park Śląski 

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content