play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Kolejne restrykcje sanitarne i apel o pozostanie w domach

today4 listopada 2020

Background

Od soboty w życie wchodzą nowe zasady bezpieczeństwa. – Pandemia się nasila więc i nasza odpowiedź musi być zdecydowana. Dlatego restrykcje są niezbędne – mówił  podczas konferencji premier Mateusz Morawiecki.

Obostrzenia obejmą między innymi rozszerzenie zdalnego nauczania dla klas 1-3. Przy tym aspekcie premier zapowiedział pomoc dla nauczycieli w postaci bonu 500 zł na wyposażenie i przygotowanie się do prowadzenia nauki przez Internet. Zamknięte tymczasowo będą teatry, kina i galerie handlowe. Jednak z zastrzeżeniem, że otwarte, także w galeriach,  będą sklepy spożywcze apteki i drogerie. Obiekty hotelarskie dostępne będą wyłącznie dla gości odbywających podróże służbowe. W sklepach spożywczych pojawią się ograniczenia liczby klientów w odniesieniu do powierzchni sklepu. W mniejszych sklepach do 100m2  obowiązywać będzie ograniczenie:  1 osoba na 10m2.  W większych zaś, pozostaje to bez zmian 1 osoba na 15 m2

Zapowiedziane podczas dzisiejszej konferencji zmiany obowiązywać będą od najbliższej soboty. Wyjątkiem jest nauka zdalna najmłodszych uczniów. Dzieci zajęcia za pośrednictwem Internetu rozpoczną od poniedziałku. Przedstawione dziś nowe zasady obowiązywać mają do 29 listopada 2020r.

/zdjęcie poglądowe

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content