play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Zagłębie

Kolejne sosnowieckie szkoły przejdą gruntowną modernizację

today19 lutego 2020

Background

Kolejne sosnowieckie szkoły przejdą gruntowną modernizację. Sosnowiec pozyskał fundusze na kolejne prace, które wpłyną na walkę z niską emisją. Dwie szkoły i trzy przedszkola przejdą gruntowną modernizację.

Mowa o budynkach Szkoły Podstawowej nr 21 w Jęzorze oraz 35 w Porąbce, a także Przedszkola Miejskiego nr 3 oraz 18 na Pogoni i PM 31 w Ostrowach Górniczych.

W trzech obiektach termomodernizacja będzie kompletna, z kolei w SP 35 i PM 31 został uwzględniony zabytkowy walor budynków. Co najważniejsze we wszystkich budynkach zmieni się sposób ich ogrzewania. Kotły węglowe zostaną zastąpione przez gazowe.

W przypadku SP nr 21 w Jęzorze zadanie obejmuje wykonanie docieplenia wraz z elewacją i wymianę drzwi wejściowych. Remontem objęty będzie również dach szkoły. Przy tej okazji odnowione zostaną schody ewakuacyjne, chodnik, powstanie również szklane zadaszenie wejścia. W przypadku SP 21 zakres prac jest największy.

Znajdująca się w Porąbce przy ulicy Ligonia SP 35 będzie miała nieco mniejszy zakres prac ze względu na zabytkowy charakter budynku. Tu również zmieni się system ogrzewania budynku z węglowego na gazowy. Docieplenie będzie wykonywane pod oknami i na ścianach zewnętrznych przy gruncie. Wymienione zostanie pokrycie dachu oraz wykonana nowa nawierzchnia wokół budynku.

 

źródło: UM Sosnowiec

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content