play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Kolejne środki ochrony sanitarnej trafiły do Piekar Śląskich. „Maski, kombinezony i gogle”

today24 marca 2020

Background

Piekarscy policjanci wspierają swoimi działaniami służby sanitarne, sprawdzają czy osoby objęte nadzorem znajdują się w miejscach kwarantanny, ale też, co oczywiste, muszą zadbać o własne bezpieczeństwo. Do Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich trafiły właśnie kolejne środki ochrony sanitarnej i indywidualnej, w które jednostki terenowe zaopatrują służby logistyczne Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

 

– Dodatkowe zadania nałożone na policjantów spowodowały, że obecnie najważniejsza jest przede wszystkim troska i dbałość o bezpieczeństwo i zdrowie obywateli, ale i przedstawicieli służb, w tym mundurowych, którzy każdego dnia mierzą się z nowymi wyzwaniami. Nie możemy pozwolić na to, aby w tej wyjątkowej sytuacji, kiedy jesteśmy niezwykle potrzebni społeczeństwu, nasze szeregi osłabiła choroba. Policjanci, ratownicy, strażacy i inne służby stoją obecnie na „pierwszej linii” walki z ogromnym zagrożeniem, jakie niesie ze sobą rozprzestrzeniająca się pandemia koronawirusa. – czytamy na stronie KMP w Piekarach Śląskich.

 

Służby logistyczne w każdym garnizonie dbają o to, aby w żadnej komendzie nie zabrakło środków ochrony sanitarnej i indywidualnej. Wydział Zaopatrzenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przekazuje policjantom kolejne partie tego typu środków. Dotychczas stróże prawa zostali wyposażeni w płyny służące do dezynfekcji, rękawiczki, maski ochronne, kombinezony i gogle.

W pierwszej kolejności trafią one do policjantów pełniących służbę w terenie tj. pionu prewencji, czy ruchu drogowego, ale także pozostałych, realizujących zadania służbowe na ulicach miasta. W budynku komendy dostępne są także dodatkowe środki ochrony sanitarnej, z których korzystają pozostali policjanci oraz pracownicy cywilni naszej jednostki.

 

– W Komendzie Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich, podobnie jak w innych, dbamy w szczególny sposób o bezpieczeństwo zdrowotne. Ograniczamy do minimum przyjęcia interesantów, nie prowadzimy szkoleń i nie grupujemy się w pojedynczych pomieszczeniach. – dodają policjanci.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content