play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Kolejne święto miasta odwołane. Nie będzie Dni Bytomia

today16 kwietnia 2020

Background

Dni Bytomia w tym roku nie będzie. Władze miasta zdecydowały, że tegoroczne święto miasta ze względu na panującą sytuację zostają odwołane.

Musimy pamiętać przede wszystkim o zdrowiu bytomian, dlatego postanowiliśmy przełożyć na przyszły rok wspólne świętowanie Dni Bytomia – mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

Tegoroczne Dni Bytomia miały odbyć się 20 i 21 czerwca na pl. Sobieskiego. Podobnie jak w ubiegłym roku, organizacja święta miasta miała być finansowana z pieniędzy sponsorów. Część umów sponsorskich została już zawarta, dlatego Bytomskie Centrum Kultury zaproponuje firmom, które miały wesprzeć organizację Dni Bytomia innego rodzaju działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu.

Postanowiliśmy zaproponować sponsorom Dni Bytomia inną formę współpracy. Poprosiliśmy o przekazanie środków finansowych na walkę z koronawirusem – mówi Adam Fras, zastępca prezydenta Bytomia.

Jak zaznacza Krystyna Jankowiak-Markwica, dyrektor Bytomskiego Centrum Kultury, część sponsorów chętnie przystała na takie rozwiązanie. I choć tegoroczną imprezę na pl. Sobieskiego trzeba odwołać, pracownicy Bytomskiego Centrum Kultury już myślą o programie przyszłorocznego święta miasta.

Mamy nadzieję, że w 2021 roku, gdy uporamy się z najważniejszym problemem, spotkamy się na pl. Sobieskiego i będziemy bawić się jeszcze lepiej niż w 2019 r. – mówi prezydent Mariusz Wołosz.

Foto i źródło: UM Bytom

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content